A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великогаївська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

початок жовтня

Легальна зайнятість та пенсійне забезпечення: семінар для тимчасово безробітніх

Пенсійне забезпечення – важлива складова соціальної політики будь-якої країни. Для українців пенсійного віку ця соціальна виплата часто стає єдиним джерелом доходу після завершення трудової діяльності, тому питання про систему виплат та їх суми завжди залишається актуальним.

Саме з цього приводу 11 жовтня 2017 року в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, за участю представників ПФУ, пройшов семінар для осіб, які перебувають на обліку.

Начальник Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Тетяна Глух розповіла присутнім про питання легалізації заробітної плати, наслідки нарахування та виплати заробітної плати менше мінімальної та переваги легальних трудових відносин. Наголосила на тому, що працівник, який працює без трудового договору, не має жодних гарантій щодо заробітку, надання щорічних та додаткових відпусток, оплати листків непрацездатності, призначення та отримання державних соціальних виплат.

Також представник Фонду ознайомила присутніх з основними питаннями щодо реформування пенсійної системи. Особливий інтерес у присутніх викликало питання осучаснення пенсій для різних категорій громадян. Тетяна Глух надала роз’яснення щодо складових пенсійних виплат, умов набуття права на пенсійне забезпечення, індексації пенсії та тощо.

Також на семінарі безробітні громадяни дізнались про можливості та переваги дистанційного отримання послуг завдяки веб-порталу Пенсійного фонду України.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Що змінилось для переселенців

Уряд ухвалив постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», що сприятиме поліпшенню соціального захисту внутрішньо переміщених осіб.

Зокрема в документі передбачено:

  • підвищення розміру щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг для осіб з інвалідністю І та ІІ груп дітей з інвалідністю із числа внутрішньо переміщених;

  • підвищення граничного розміру загальної суми грошової допомоги, що виплачують на сім’ю, до складу якої входять особи з інвалідністю, до 3400 гривень;

  • розширення кола внутрішньо переміщених осіб, які мають право на отримання грошової допомоги, шляхом збільшення верхньої межі суми коштів, які може мати член сім’ї внутрішньо переміщеної особи на депозитному банківському рахунку (рахунках) і не втратити право на її отримання, з 10 до 25 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб;

  • можливість проведення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам не лише через мережу установ і пристроїв ПАТ «Ощадбанк», а й через мережі будь-яких банків( ідеться про отримання готівкових коштів і проведення безготівкових операцій) тільки на підконтрольній українській владі території. При цьому доставку пенсій і соцвиплат за місцем проживання особам з інвалідністю І групи уряд передоручив Укрпошті замість Ощадбанку;

  • спрощення порядку контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, які пройшли фізичну ідентифікацію в Ощадбанку, а також внутрішньо переміщеним особам, які працюють в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, і військовослужбовцям із числа внутрішньо переміщених осіб.

Ольга Долішна

Начальник відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій №2 у м. Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Шановні одержувачі пенсій за вислугу років!

 

Нагадуємо, що у разі працевлаштування на посаду, яка дає право на призначення пенсії за вислугу років, виплата такої пенсії припиняється. Просимо невідкладно повідомляти органи Пенсійного фонду України про працевлаштування задля уникнення пенсійних переплат та наступного повернення коштів.

Людмила Радковська

Начальник відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій №1 у м. Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Чи зараховується до страхового стажу час догляду за особою похилого віку?

 

За статтею 24 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058) страховий стаж – це період (строк), упродовж якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок.

Пунктом 14 ст. 11 Закону № 1058 передбачено, що загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню підлягають, зокрема, непрацюючі працездатні особи, які доглядають за особою похилого віку, котра за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи одержують допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства.

Для осіб, зазначених п. 14 ст. 11 Закону № 1058, страхувальниками є органи, які виплачують допомогу. Відомості про застрахованих осіб подаються до територіального органу Пенсійного фонду страхувальником.

Отже, якщо Ви є працездатною особою, не працюєте, доглядаєте за особою похилого віку, яка за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку, та одержуєте в управлінні соціального захисту населення відповідну допомогу (компенсацію), час такого догляду буде зарахований до Вашого страхового стажу за даними системи персоніфікованого обліку.

Галина Гумницька

Заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Очікується перерахунок пенсій

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області інформує, що у зв’язку із прийняттям Верховною Радою України Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», з 1 жовтня 2017 року буде проведено перерахунок пенсій, а саме: осучаснення пенсій з використанням єдиного показника середньої заробітної плати, який використовується для призначення пенсій в 2017 році, на рівні 3764,40 гривні, та розрахунок розміру пенсії з використанням нового прожиткового мінімуму.

Згідно попередньо проведених актуарних розрахунків орієнтовно передбачається, що 89,7% одержувачів пенсій у місті Тернополі та Тернопільському районі отримають свої пенсійні виплати в підвищеному розмірі.

Зокрема, за попередніми розрахунками: понад 11тисяч пенсіонерів отримають підвищення від 201 до 500 гривень; 8,5 тисяч пенсіонерів отримають підвищення від 501 до 1000 гривень; близько 9 тисяч пенсіонерів отримають підвищення понад 1000 гривень.

Сума додаткових витрат на виплату пенсій в місяць по місту Тернополю та Тернопільському району орієнтовно становитиме 27,3 млн. грн., а до кінця року додаткова потреба орієнтовно становитиме 82 млн. грн. .

Об’єднане управління готове до проведення перерахунків пенсій.

Виплата пенсій в жовтні буде здійснена по двох відомостях. Ті пенсіонери, в кого дата отримання пенсії припаде вже після набрання чинності Закону одержать кошти одночасно: по основній відомості пенсію у попередньому розмірі та по додатковій - суму перерахункуТі пенсіонериякі вже з 4 жовтня, до набрання чинності Закону, встигнуть отримати пенсію, так би мовити, в старому розмірі, одержать відповідну доплату за окремою відомістю до закінчення виплатного періоду жовтнятобто до 25 жовтня.

Начальник Тернопільського об’єднаного управління

Пенсійного фонду України Тернопільської області

Тетяна Глух

 

Відкриття Центру дозвілля та молодіжних ініціатив імені Довженка

За ініціативою та сприянням Тернопільської міської ради в Тернополі 02 жовтня 2017 року відкрили Центр дозвілля та молодіжних ініціатив імені Довженка. Даний центр дозвілля буде так званим майданчиком для зустрічей пенсіонерів. Відкриття відбулося в рамках святкування Міжнародного дня людей похилого віку.

 

«Не завжди старше покоління потребує матеріальних благ, часто літнім людям не вистачає більше турботи та спілкування, саме з такою метою і започаткували новий проект», - зазначив заступник міського голови Леонід Бицюра, та представив присутнім до перегляду відомий історико-драматичний фільм «Жива» Ярослава Химича.

У свою чергу начальник об’єднаного управління Тетяна Глух заявила, що у Тернополі проживає більше 54 тисяч пенсіонерів, і такий центр дозвілля, дасть змогу літнім людям які потребують уваги проводити час із користю та задоволенням. У дарунок очільниця Фонду передала директору Центру Володимиру Заверусі електричний чайник, щоб відвідувачі могли спілкуватися та проводити свої зустрічі за гарячою чашкою чаю чи кави.

Від тепер в Центрі дозвілля два рази на тиждень проводитимуть різноманітні події, які попередньо обиратимуть учасники. На майбутнє пропонували влаштовувати музичні та танцювальні вечори. На першій зустрічі зібралось близько 70 людей, що вже говорить про необхідність проведення таких заходів, організатори заявляють, що і надалі працюватимуть над їх урізноманітненням, щоб літні люди не почувалися самотніми.

 

Cемінар з питань легалізації заробітної плати

Одним із провідних напрямків роботи Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області є робота по легалізації заробітної плати, яка проводиться в тісній співпраці з Тернопільським міськрайонним центром зайнятості.

04 жовтня 2017 року в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості для безробітних проведено спільний інформаційний семінар «Легальна заробітна плата – соціальний захист».

Щодо негативних наслідків отримання заробітної плати “в конвертах”, залежності страхового стажу від сплати внесків, участі у добровільному загальнодержавному соціальному страхуванні та відповідальності роботодавців за допуск працівників до роботи без належного оформлення розповіла начальник об’єднаного управління Тетяна Глух. Особливу увагу вона приділила питанням офіційного працевлаштування та легалізації заробітної плати, акцентувала увагу, що законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року становить 3200 грн. Отже, відповідно збільшився і мінімальний внесок до бюджету ПФУ.

Під час дискусії учасники заходу погодилися, що тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджет Пенсійного фонду матиме стабільні надходження для своєчасного фінансування пенсійних виплат.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Розпочалася виплата пенсій за поточний місяць

Четвертого жовтня, відповідно до законодавства, розпочалася виплата пенсій за поточний місяць, яка триватиме по 25 жовтня включно. Потреба коштів на жовтень 2017 року на виплату пенсій та соціальних допомог пенсіонерам становить 126 млн. 936,75 тис.грн.

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

З турботою до людей похилого віку

 

У жовтневий день з нагоди Дня людей похилого віку та Дня ветерана начальник Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Тетяна Глух відвідала Петриківський обласний геріатричний пансіонат.

Тетяна Глух привітала присутніх, побажали міцного здоров'я та довголіття.. Турбота про людей поважного віку – справа всього суспільства, адже саме старші люди зберегли для нас найкращі національні традиції, навчили долати труднощі та бути достойними громадянами своєї держави.

Директор пансіонату Степан Глушок та підопічні подякували фахівцям Фонду за подарунки та теплі слова.

Марта Мацик

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Зустріч із студентською молоддю ТНЕУ

Традиційними стали зустрічі фахівців Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області зі студентами та викладачами навчальних закладів.

От і 29 вересня 2017 року начальник об’єднаного управління Тетяна Глух та перший заступник начальника об’єднаного управління Ніна Банзерук провели зустріч з студентами Тернопільського національного економічного університету. На запрошення к.е.н., доцента кафедри аудиту, ревізії та аналізу Світлани Саченко фахівці Фонду зустрілися із студентами 4 курсу факультету обліку і аудиту.

Здавалося, несумісне на перший погляд поєднання - молодь i пенсiя. Навiщо студентам замислюватися над розмiрами майбутнiх пенсiйних виплат, якщо до пенсiйного вiку ще так далеко? Як свiдчить досвiд, до всього потрiбно готуватися заздалегiдь. Як не дивно це звучить, але готуватися потрiбно i до старостi. Проте думати про неї потрiбно вже сьогоднi.

Про всі ці питання пенсійного забезпечення розповіла студентам Тетяна Глух. Вона зупинилась на питаннях реформування пенсійної системи, ознайомила студентів із можливістю взяття участі у добровільній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та  про отримання електронних послуг через веб-портал ПФУ.

Представники Фонду звернули увагу присутніх до переваг отримання офіційної заробітної плати, яка дає право на отримання соціальних гарантій: право на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, на оплату лікарняного, охорону праці, допомогу по безробіттю та гідну пенсію.

Студенти задавали чимало запитань, що свідчить про те, що вони займають активну позицію щодо свого майбутнього та не стоять осторонь зазначеної проблеми.

Марта Мацик

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Міжнародний день людей похилого віку

З приходом золотої осені в Україні відзначається день осені життя — Міжнародний день людей похилого віку і День ветерана.

1 жовтня начальник Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Тетяна Глух та директор Територіального центру соціального обслуговування Тернопільського району Бойко Надія відвідали Малоходачківську сільську раду.

З нагоди свята Тетяна Глух привітала найстарших представників громади, висловила щиру повагу та глибоку вдячність за високу громадянську свідомість, розуміння і толерантність, важливий внесок у розбудову нашої держави.

Подарунками і теплими словами начальник об’єднаного управління привітала Тучика Івана та Богданну із золотим весіллям та діамантовим весіллям – Романишина Петра та Наталію. Побажала міцного здоровя, довгих років життя, достатку та благополуччя.

Під осіннє танго, присутні чоловіки запросили своїх дам до танцю. Приємно дивитись на усміхнені обличчя літніх людей, які за їх словами згадали молодість.

Голова сільської ради Береза Володимир віднайшов добре слово і з приємністю пригадав історію життя для кожного з присутніх на святі людей поважного віку. У такій затишній атмосфері за святковим столом з солодощами селяни з радістю ділились спогадами.

Пан Володимир разом із громадою висловили вдячність керівництву за теплі слова, чуйність та доброзичливість, а також за корисні подарунки.

Марта Мацик

головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

Тернопільського об’єднаного управління

Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

Заплановане зростання пенсії

У 2018 році заплановане зростання мінімальної пенсії на 124 грн - до 1497 грн. Такі дані вказані у пояснювальній записці до законопроекту "Про державний бюджет України на 2018 рік", опублікованого на сайті парламенту.

"При плануванні проекту Державного бюджету України на 2018 рік прогнозні показники видатків на пенсійне забезпечення обраховані з урахуванням індексу інфляції, прогнозного обсягу єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня – 1373,0 грн, 1 липня – 1435,0 грн, 1 грудня – 1497,0 грн, що на 124,0 грн більше, ніж у грудні 2017 року", - йдеться у документі.

При цьому, на Пенсійний фонд України планується виділити наступного року з держбюджету 141,3 млрд гривень.

Галина Гумницька

Заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Легальна зарплата забезпечить ваше майбутнє!

Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.

Легалізація зайнятості населення та відмова від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить: зняти соціальну напругу, громадянам отримати реальну соціальну підтримку. Нагайною справою є необхідність та обов’язок зареєструвати належним чином трудові відносини зі своїми найманими працівниками.

Для реалізації своїх трудових прав та забезпечення належного рівня свого майбутнього кожен працюючий повинен вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору, а також регламентацію трудових відносин відповідно до чинного трудового законодавства. У разі відмови роботодавця, кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів за захистом своїх конституційних прав (управління Держпраці в області,  Національної поліції України в області), а також до суду.

Перевірити інформацію щодо сплати роботодавцями єдиного внеску, а також відомості про спеціальний (пільговий) стаж, можна зареєструвавшись на ВЕБ-порталі. На порталі знаходиться багато довідкової інформації: від текстів законодавчих актів до графіку прийому керівництва Пенсійного фонду й адреси управлінь ПФУ в областях.

Щоб стати користувачем електронної послуги необхідно особисто звернутися до відділу обслуговування громадян у місті Тернополі, за адресою Майдан Волі, 3, або до відділу обслуговування громадян у Тернопільському районі – вул.. М.Кривоноса, 10. При собі мати паспорт та довідку про присвоєння ідентифікаційного номера. Самостійно можуть зареєструватися особи, які мають електронний цифровий підпис.

Марта Мацик

головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаціїної роботи

ТОУПФУ Тернопільської області

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь