A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великогаївська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

початок серпня

Про достроковий вихід на пенсію жінкам

після досягнення 55 років

Згідно з пунктом 7-2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі — Закон) до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мали жінки, яким виповнилось 55 років, за наявності страхового стажу — не менше як 30 років та за умови звільнення з роботи.

У такому разі розмір їхньої пенсії, обчислений відповідно до статті 27 з урахуванням статті 28 Закону, зменшується на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Зменшення розміру пенсії за віком застосовується впродовж усього періоду одержання пенсії незалежно від її виду.

Згідно зі статтею 28 Закону мінімальний розмір пенсії за віком за наявності, зокрема у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

За кожний повний рік страхового стажу понад 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону, але не більш як на 1% мінімального розміру пенсії за віком.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 року № 265 передбачено: якщо щомісячний розмір пенсійних виплат в осіб, крім інвалідів I, II групи (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги допомоги, сум індексації та інших доплат, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 949 грн., таким особам надається щомісячна державна адресна допомога в сумі, що не вистачає до такого розміру.

Дія цього Закону застосовувалась у період з 1.10.2011 року по 31.12.2014 року (Закон 3668).

З 1 січня 2015 року органи Пенсійного фонду не призначають дострокові пенсії за віком жінкам після досягнення 55 років.

22.06.2017 року до Верховної ради України внесено законопроект “Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій” № 6614 яким передбачено зміни до 32 законодавчих актів. Закон має набрати чинність з 1 жовтня 2017 року — частково, а з 1 січня 2018 року — у повному обсязі.

Світлана Руцька

Заступник начальника відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій №2 у м. Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Порядок здійснення доплати за понаднормовний стаж пенсіонерам

Відповідно до частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за кожен повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, визначеного на рівні прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.

Отже, доплату до пенсії за понаднормовий стаж обчислюють із розрахунку 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону, за кожен повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам. Якщо розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 27 Закону, перевищую розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність,доплату за понаднормовий стаж обчислюють виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Галина Гумницька

Заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області

 

«Легалізація заробітної плати» - тема спільного семінару в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості

Тернопільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області тісно співпрацює з Тернопільським міськрайонним центром зайнятості населення. Основні завдання такої співпраці - проведення інформаційно-роз'яснювальних заходів з безробітними та особами, що шукають роботу та знаходяться на обліку в міськрайонному центрі зайнятості.

09 серпня 2017 року перший заступник начальна обєднаного управління Ніна Якимівна Банзерук взяла участь у спільному семінарі на тему: «Легалізація заробітної плати».

Присутнім розповіли про переваги офіційного працевлаштування для забезпечення соціальних гарантій зараз та гідних пенсій в майбутньому. Окремо зупинились на неприпустимості одержання заробітної плати «в конвертах» та негативних наслідках тіньової заробітної плати для соціального захисту застрахованих осіб.

Фахівці Пенсійного фонду запропонували присутнім пройти реєстрацію на ВЕБ-порталі Пенсійного фонду України, зазначивши, що завдяки електронним послугам Веб-порталу кожен має можливість отримувати інформацію, накопичену в базах даних персоніфікованого обліку та здійснювати контроль за даними, що вносяться до системи персоніфікованого обліку та впливають на пенсійні права.

Впродовж лекції фахівці об’єднаного управління надали вичерпні та змістовні відповіді та запропонували слухачам буклети з різних напрямків діяльності управління.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Як визначають тривалість страхового стажу?

Страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачували страхові внески в сумі не меншій за встановлений законодавством мінімальний страховий внесок. Для зарахування в страховий стаж повного місяця сума сплаченого внеску (сума мінімальної заробітної плати помножена на розмір ЄСВ). Нині визначена сума мінімального страхового внеску становить 704 грн. (22% ЄСВ від 3200 грн. мінімальної зарплатні).

Якщо сума сплаченого внеску є меншою за мінімальний страховий внесок, особа має право доплатити потрібну суму для того, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою за мінімальний страховий внесок. Якщо таку доплату на бажання особи не було здійснено, стаж зарахують у пропорційно меншому розмірі за визначеною формулою.

Олена Бабій

завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

фінансово-економічного відділу ТО УПФУ Тернопільської області

 

Чому середній розмір пенсій жінок відрізняється від середнього розміру пенсій чоловіків?

Законодавчі зміни в пенсійну систему не зменшать гендерного розриву (у відносному вимірі). Основними чинниками, що впливають на розмір пенсії за віком, є заробітна плата, з якої сплачували внески, і тривалість страхового стажу. За даними Державної служби статистики, в Україні зарплата жінок становить у середньому тільки 75% від зарплати чоловіків. Окрім того, страховий стаж (у середньому) коротший, ніж у чоловіків. Внаслідок цих основних причин середній розмір пенсій у жінок залишатиметься майже на третину меншим за розмір пенсій чоловіків. За прогнозним загальним коефіцієнтом заміщення середньої пенсії на рівні 25% від середньої заробітної плати по економіці (для чоловіків та жінок) коефіцієнт заміщення окремо в чоловіків перебуватиме на рівні приблизно 37-38%, а окремо в жінок – 27-28%.

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

Затверджено показник середньої заробітної плати за травень 2017

Затверджено показник середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу у сумі 6 173 гривні 33 копійки, який буде застосовуватись при визначенні коефіцієнта заробітної плати за травень 2017 року при призначенні пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

Розпочалася виплата пенсій за поточний місяць

Четвертого серпня, відповідно до законодавства, розпочалася виплата пенсій за поточний місяць, яка триватиме по 25 серпня включно. Потреба коштів на серпень 2017 року на виплату пенсій та соціальних допомог пенсіонерам становить 127 млн. 138,69 тис.грн.

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

Особливості подання та оформлення документів, виданих компетентними органами іноземних держав, для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до законодавства України

Документи, видані уповноваженими органами іноземних держав у встановленій формі, визнаються дійсними в Україні в разі їх легалізації, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України.

Разом з тим, Конвенція, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, 1961 року, для держав-учасниць цієї Конвенції передбачає відміну консульської легалізації іноземних офіційних документів, яку замінює спрощена процедура проставлення уповноваженим на це державним органом спеціального штампа «Apostille».

Отже, іноземні офіційні документи, необхідні для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до законодавства України, зокрема, довідки про навчання за кордоном, свідоцтва про шлюб, про народження, про розірвання шлюбу та інші, приймаються органами Пенсійного фонду України за умови засвідчення їх дійсності шляхом консульської легалізації або шляхом проставлення апостиля.

Водночас, не потребують легалізації або апостилювання документи, видані компетентними органами держав, з якими Україною укладено двосторонні або багатосторонні договори, положення яких звільняють від будь-якого іншого засвідчення іноземних документів, якщо вони складені або засвідчені відповідною установою однієї з договірних сторін, скріплені печаткою та засвідчені підписом компетентної особи.

Так, з огляду на наявність договорів про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах, звільняються від потреби легалізації офіційні документи, складені в державах-членах Співдружності Незалежних Держав, зокрема: в Білорусі, Вірменії, Казахстані, Киргизстані, Молдові, Російській Федерації, Таджикистані, Туркменистані, Узбекистані, а також офіційні документи, видані компетентними органами чи засвідчені уповноваженими особами на території Болгарії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Сербії, Чехії, Грузії та Македонії.

При цьому, офіційні документи, складені іноземної мовою, які не потребують консульської легалізації, надаються з їх перекладом, засвідченим нотаріально.

Слід зазначити, що крім договорів про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах, Україною укладено низку міжнародних угод в галузі пенсійного забезпечення, при реалізації яких документи, видані компетентними органами договірних сторін, легалізації не потребують.

Галина Гумницька

Заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Виплата пенсії у зв’язку з втратою годувальника

Згідно із статтею 36 Закону України «Про загальонообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні.

Зміна розміру пенсії або припинення її виплати членам сімї здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому склалися обставини, що спричинили зміну розміру або припинення виплати пенсії.

Після досягнення одним із непрацездатних членів сімї повноліття, виплата пенсії припиняється у звязку з необхідністю подальшого виділення частки пенсії на повнолітнього одержувача, за умови його навчання за денною формою. Для цього необхідно, члену сім’ї, якому виповнилося 18 років, особисто звернутися до Пенсійного фонду із документами, що підтверджують його навчання за денною формою навчання, заявою про виділення частки та іншими необхідними документами.

Статтею 34 Цивільного кодексу України встановлено, що повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла вісімнадцяти років (повноліття). Отже, у разі, якщо дитині виповнилося 18 років, проводити виплату пенсії слід особисто на одержувача пенсії або частини пенсії необхідно оформити на ім’я такої дитини. Для продовження виплати пенсії після досягнення 18 років необхідно на початку кожного навчального року надавати довідку про навчання. Зазначені довідки беруться до уваги, якщо видані у період навчання чи після закінчення навчання. Звертаємо увагу, що у довідці навчальний заклад повинен зазначати: прізвище, ім’я, по батькові учня/студента, форму навчання, тривалість навчання та номер студентського квитка, а також те, що довідка надана для подання до територіального органу Пенсійного фонду України.

Підставою для отримання пенсії фізичної особи, яка досягла повноліття, її опікуном, є визнання судом такої особи недієздатною і встановлення судом опіки.

Виплата пенсії у зв’язку з втратою годувальника проводиться дітям які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах,- до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, а дітям-сиротам – до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

Діти, які навчаються за денною формою навчання, отримують пенсію у звязку з втратою годувальника в період перерви в навчанні, між закінченням одного навчального закладу і вступом в інший, за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців.

Людмила Радковська

Начальник відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій №1 у м. Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь