A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великогаївська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

перше півріччя 2018

Ефективність профілактичної роботи відділення

У Законі України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зазначається, що одним із пріоритетних завдань страхування від нещасного випадку є проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров'ю застрахованих, викликаних умовами праці. Ніхто не може гарантувати стовідсотково безпечну працю. Сучасне виробництво все складнішає і навіть за офісним столом можна серйозно травмуватися чи отримати професійне захворювання.

Аналіз причин виробничого травматизму свідчить, що головною причиною травмування працівників на виробництві та професійних захворювань є незадовільне функціонування системи управління охороною праці на підприємствах. Більшість нещасних випадків сталося з організаційних причин, а саме: порушення трудової і виробничої дисципліни, правил безпеки руху, вимог безпеки під час експлуатації устаткування, технологічного процесу. Майже кожна друга особа із загальної кількості потерпілих отримала травму через порушення трудової чи виробничої дисципліни, інших організаційних причин, що не потребують значних фінансових та матеріальних витрат.

За перші три місяці у Тернопільському та Зборівському районах сталося два нещасних випадки.

Якщо у одному випадку з працівником трапилася природня смерть, то у іншому недбалість самого працівника до свого життя та здоров’я.

Випадок трапився на одному з підприємств харчової промисловості. При розбиранні зруйнованої котельні працівник, який був зайнятий на складуванні цегли з незрозумілих причин відлучився від свого місця роботи та пішов у небезпечну зону, де на нього впали уламки цегли. Як наслідок – важкі травми, реанімація, довге лікування.

Це є наглядний приклад недбалості до свого життя.

Необхідно змінювати ставлення до безпеки праці як з боку роботодавців, так і з боку працівників.

Безперечно, профілактика нещасних випадків на виробництві значно простіше і економічно вигідніше, ніж витрати на лікування або відшкодування шкоди за втрачене життя. Однак, сьогодні ці витрати несе виключно Фонд соціального страхування України. Тому й відсутня зацікавленість роботодавця в покращенні умов і безпеки праці.

Щодо проблем, які перешкоджають ефективній роботі з охорони праці на підприємствах - це недостатнє фінансування заходів з охорони праці та створення безпечних умов праці, оскільки фінансування здійснюється роботодавцем переважно за залишковим принципом. Другою проблемою є невиконання в повному обсязі своїх обов'язків службою охорони праці.

Для профілактики унеможливлення виникнення нещасних випадків страховий експерт проводить профілактичну роботу з роботодавцями, надає консультації з охорони праці, допомагає організувати роботу служби охорони праці підприємств та інженерів з охорони праці.

Страховим експертом було проведено 9 перевірок на підприємствах, надано консультацію більш ніж 20 працівникам щодо їх прав та обов’язків з охорони праці. Надано практичну допомогу 9 керівникам та відповідальним за охорону праці підприємств по організації безпечних робіт. Проведено 7 зустрічей з працівниками підприємств. Були проведені навчання з питань охорони праці на підприємствах, участь у яких також брав і страховий експерт з охорони праці Тернопільського відділення.

Безумовно, тільки спільними зусиллями роботодавців, контролюючих органів, громадських організацій, робочих органів виконавчої дирекції Фонду можливо подолати наявні випадки байдужого і безвідповідального ставлення до безпечних умов праці, забезпечуючи збереження життя, здоров`я та працездатності громадян.»

О. Романюк,

страховий експерт з охорони праці

Тернопільського відділення управління Фонду соціального

страхування України в Тернопільській області

 

Працюємо без травматизму!

Від початку року працівники Тернопільського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області взяли участь у розслідуванні трьох нещасних випадків. Один випадок - це природня смерть.

Виробничий травматизм залежить від дуже багатьох факторів, іноді абсолютно непередбачуваних. Та до 70 відсотків травм на виробництві стається через нехтування та ігнорування елементарними правилами техніки безпеки, порушення трудової і виробничої дисципліни. На прикладі останніх випадків спостерігаємо подібну тенденцію: розслідування комісії виявило, що всі вони сталися з вини самих працівників.

Якщо аналізувати у розрізі галузей, також вимальовується типова картина:

будівництво – 1 випадок, виробництво – 1 та ще один у сільському господарстві.

Із наведеної статистики нещасних випадків за останні роки можна констатувати: ці галузі якраз одні з найбільш травмонебезпечних.

У цілому, якщо брати всі випадки, які сталися в області (а їх зафіксовано 22) спостерігаємо тенденцію до зниження виробничого травматизму. Але кожен нещасний випадок - це трагедія. І для самих людей, з яким він трапився, і для їх рідних та близьких.

Враховуючи ситуацію з травмуванням, з метою запобігання нещасним випадкам, Тернопільське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області звертається до керівників підприємств взяти під особистий контроль питання організації безпеки праці під час проведення робіт та виконання ряду першочергових заходів:

  • Проведення необхідних навчань і інструктувань працівників з питань охорони праці;

  • Проведення медичних оглядів працівників і особливо працівників, які працюють на небезпечних ділянка та з отрутохімікатами;

  • Забезпечення працівників засобами індивідуального та колективного захисту;

  • Організація безпечної експлуатації транспортних засобів, сільгосптехніки та виробничого устаткування;

  • Дотримання умов дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки;

  • Контроль за виконанням працівниками вимог посадових інструкцій та інструкцій з охорони праці.

Ігнорування цих вимог нормативно правових актів може призвести до непоправного. Звертаємось до Вас, шановні керівники підприємств, з проханням перевірити організацію безпеки праці під час проведення усіх видів робіт та виконання першочергових заходів, усунути виявлені порушення і з усією відповідальністю поставитися до безпеки працівників під час роботи. Одночасно нагадуємо про Вашу персональну відповідальність за життя і здоровя працівників.

Давайте прикладемо всі зусилля, щоб надалі нещасних випадків не було.

О. Романюк,

страховий експерт з охорони праці

Тернопільського відділення управління Фонду соціального

страхування України в Тернопільській області

 

Розпочалися відбірні регіональні змагання

VI Всеукраїнської спартакіади «Сила духу»

В Україні стартував перший етап VI Всеукраїнської спартакіади «Сила духу». Протягом червня-серпня в усіх регіонах держави пройдуть відбірні змагання спартакіади. За їх результатами будуть сформовані команди, що представлятимуть області та столицю держави на завершальному етапі, який цьогоріч відбудеться в місті Ужгороді з 12 до 14 вересня на базі спортивного комплексу «Юність».

До програми фінальної частини Всеукраїнської спартакіади включено 6 видів спорту: армспорт, бомбаскет, гирьовий спорт, дартс, настільний теніс, шахи. Переможці визначатимуться в особистій, командній за видами спорту та загальнокомандній першостях. Спортсмени, які посядуть призові місця в особистих змаганнях в кожному виді програми, традиційно нагороджуватимуться також цінними подарунками.

Характерною ознакою є невпинне зростання масовості та популярності спартакіади серед потерпілих на виробництві, що ілюструють дані щодо кількості учасників відборів за роками: 2013 рік – 1478 осіб; 2014 рік – 1722; 2015 рік – 1785; 2016 рік – 2037; 2017 рік – 2287.

Спартакіада є значимою загальнонаціональною подією. Виявом належної державної уваги до цього заходу та визнання його важливого статусу є вітання, які щороку адресуються учасникам та організаторам спартакіади Президентом України, Головою Верховної Ради України, Прем’єр-міністром України, Міністром соціальної політики України. Як зазначив, зокрема, в одному з них П. Порошенко: «Є всі підстави упевнено заявити про запровадження в нашій державі ще однієї гарної традиції».

Найкращим же підтвердженням затребуваності в суспільстві і життєдайності ідей Всеукраїнської спартакіади «Сила духу» є щирі слова подяки від її учасників, в яких емоційно і напрочуд душевно відображається сутність цього, втілюваного Фондом для людей, проекту. Інвалід-колясочниця з Донеччини Л. Кірковська про це сказала так: «Після таких неповторних подій надовго залишається наснага, народжуються сміливі плани на майбутнє і просто хочеться жити яскравим різнобарвним життям».

Тернопільське відділення

управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України

в Тернопільській області

 

Порядок отримання матеріального забезпечення, яке надає

Фонд соціального страхування

Фонд соціального страхування України здійснює матеріальне забезпечення застрахованих осіб, яке включає в себе допомогу по тимчасовій непрацездатності (фінансування за лікарняними листками), допомогу по вагітності та пологах, а також допомогу на поховання.

Нагадаємо, що застрахованим у ФССУ є кожен офіційно працевлаштований або ФОП (тобто ті, хто сплачує та/або за кого сплачується ЄСВ). Сьогодні таких осіб більше 12 млн – кожен з них має право на виплати та соціальні послуги від Фонду у разі настання страхового випадку.

Процедуру отримання матеріального забезпечення застрахованою особою можна поділити на декілька етапів:

1. Отриманий листок непрацездатності в закладі охорони здоров’я працівник передає до уповноваженої особи на підприємстві – кадровика, табельника або бухгалтера, для заповнення зворотної сторони листка непрацездатності (визначення страхового стажу застрахованої особи та кількості днів, за які буде надаватися матеріальне забезпечення).

2. Передача листка непрацездатності на розгляд до Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації (приймається рішення щодо надання матеріального забезпечення).

3. Розрахунок бухгалтерією страхувальника суми матеріального забезпечення та оформлення заяви-розрахунку для отримання фінансування від робочого органу Фонду.

4. Подача страхувальником заяви-розрахунку до робочого органу Фонду (за місцем обліку в органі Фонду) та подальше фінансування такої заяви шляхом перерахування робочим органом Фонду заявлених коштів на спеціальний рахунок страхувальника.

5. Виплата страхувальником матеріального забезпечення застрахованим особам у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

Тернопільське відділення

управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України

в Тернопільській області


 

«Гаряча лінія» Фонду соціального страхування України — сучасний засіб комунікації

На урядову «гарячу лінію» звернулася мешканка села Калагарівка, Гусятинського району, Тернопільської області Ольга Г. Жінка інформувала: 17 квітня 2018 року вона, йдучи в декретну відпустку, передала лікарняний лист у зв’язку з вагітністю та пологами до Гусятинського районного відділу освіти. Працівники Теребовлянського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області нарахували кошти, але заявниця їх не отримала. Жінка от-от має народжувати і тому, посилаючись на потребу в коштах, звертається до вищої інстанції за допомогою. Коли вона поцікавилась у відділі освіти, де її гроші, їй рекомендували телефонувати на «гарячу лінію» і пришвидшувати процес, який затягує Фонд.

Страхувальник – відділ освіти, молоді та спорту Гусятинської РДА – подав до Теребовлянського відділення УВД ФССУ в Тернопільській області 24 квітня 2018 року заяву-розрахунок на фінансування допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, яка відразу ж була профінансована Фондом на розрахунковий рахунок організації платіжним дорученням № 755 від 27 квітня 2018 року. Проте, в порушення п. 2 ст. 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (за редакцією від 28.12.2014 № 77-УШ), допомога заявниці станом на 18 травня виплачена не була. Майже місяць жінка очікувала необхідні їй законні кошти.

Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області надіслано лист до відділу освіти, молоді та спорту Гусятинської РДА щодо розгляду питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності осіб, які винні у порушенні встановлених законодавством України строків виплати допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами. За отриманням допомоги рекомендовано заявниці звернутись за місцем роботи.

Такі випадки прикрі та непоодинокі, коли свою безвідповідальність намагаються перекласти на плечі інших організацій. Адже відразу після реагування Фонду гроші районним відділом освіти виплачено. Маємо надію, що подібне і в цій установі, і в інших не повториться. Інциденту не сталося, якби жінка звернулася безпосередньо до Теребовлянського відділення управління виконавчої дирекції Фонду в Тернопільській області, де їй би пояснили ситуацію і терміново вирішили.

Саме тому звертаємось до застрахованих осіб, потерпілих на виробництві, яких цікавлять ті чи інші питання: якщо є найменше непорозуміння, нез’ясованість – телефонуйте за номером телефону (0352) 23-53-01, приходьте безпосередньо до працівників Тернопільського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області. Якщо вам і після розмови з фахівцями здається, що питання не вирішується, – телефонуйте в управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області на «гарячу лінію» за номером: (0352)52-72-21. Ваше звернення буде відповідним чином оформлене і відразу спеціалісти дадуть вам ґрунтовне роз’яснення згідно з чинним законодавством.

Громадяни можуть отримати відповіді на свої запитання, надати пропозиції щодо покращення роботи Фонду, а також повідомити про можливі зловживання його посадовими особами.

Приймаються телефонні дзвінки управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області щодня, крім вихідних та святкових днів, з 8.00 до 17.00, у п'ятницю – з 8.00 до 15.45. Відповідальні за роботу «гарячої телефонної лінії» заступник начальника управління – начальник відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Лучин Валентина Теодорівна та головний спеціаліст відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Шведик Олена Володимирівна.

Звернення на «гарячу телефонну лінію» відразу опрацьовують. Інформація, яка потребує додаткового опрацювання, надсилається на розгляд структурним підрозділам управління виконавчої дирекції Фонду, його відділенням, відповідно до компетенції. Працівники управління інформують та консультують заявників з актуальних питань щодо норм законодавства у сфері соціального страхування; проводять аналіз змісту звернень заявників; інше.

Обробка персональних даних звернень громадян, які надійшли на «гарячу лінію», здійснюється відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

Тернопільське відділення

управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України

в Тернопільській області


Види допомог, на які мають право українці

у разі нещасного випадку на роботі

Фонд соціального страхування України здійснює страхування громадян на випадок тимчасової або стійкої втрати працездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, а також смерті потерпілого.

Відповідно, в кожному з таких випадків передбачено страхові виплати безпосередньо потерпілим або членам їх сімей.

У разі нещасного випадку Фонд виплачує застрахованій особі допомогу з тимчасової втрати працездатності. Виплата такої допомоги триває до моменту одужання або до встановлення інвалідності.

Також передбачено одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого.

У випадку, коли потерпілий втрачає працездатність, – як частково, так і абсолютно – йому встановлюється щомісячна страхова виплата, яка компенсує втрачений заробіток або його частину відповідно до ступеня втрати працездатності.

Потерпілий, який тимчасово переводиться на легшу нижчеоплачувану роботу, отримує страхову виплату у розмірі його середньомісячного заробітку.

У випадку смерті потерпілого члени його сім’ї, які мають на це право, отримують щомісячні виплати. Також за рахунок Фонду відбувається відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням померлого.

Фонд постійно збільшує розмір страхових виплат, коригуючи його відповідно до зростання показників заробітної плати.

Загалом у разі настання страхового випадку ФССУ здійснює наступні виплати:

1) допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;

2) одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;

3) щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;

4) страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу нижчеоплачувану роботу;

5) щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;

6) відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням померлого.

Прес-служба виконавчої дирекції Фонду

 

Девіз 2018 року: «Захищене і здорове покоління»

ЗВЕРНЕННЯ

Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій

Щороку у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 в Україні відзначають День охорони праці.

Цього року девіз всесвітнього дня охорони праці «Захищене і здорове покоління» збігається із завданнями й метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

У 2007 році Уряд України у Національній доповіді «Цілі сталого розвитку: Україна» - визначив показники для досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни. Одна із цілей – гідна праця та економічне зростання – спрямована на забезпечення гідних і безпечних умов праці для всіх працівників.

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Для досягнення поставлених цілей в інтересах молодого покоління працівників потрібен узгоджений комплексний підхід до викорінення дитячої праці та популяризації культури безпеки і гігієни праці.

За даними Міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників віком 15-24 років, зокрема 37 мільйонів дітей, працюють у шкідливих умовах. А це понад 15% робочої сили. Серед молоді рівень травматизму на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників старше 24 років.

В Україні працює майже кожен третій віком від 15 до 24 років, що становить понад 1 мільйон наших громадян. Ураховуючи, що в країні триває активна фаза всебічного реформування економіки, наше завдання – зберегти молоде покоління як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і сильної держави. Реформи освіти та охорони здоров`я, децентралізація влади, розв`язання економічних проблем мають забезпечити гідні умови праці для молодих працівників.

Особливу роль у цьому процесі відведено школам і закладам вищої освіти – саме тут з дітьми і молоддю мають проводити інформаційно-роз`яснювальну роботу та навчання, спрямовані на формування культури охорони праці майбутніх працівників.

Правове поле та умови виробництва повинні розвиватися насамперед з урахуванням інтересів молоді, забезпечуючи захист від небезпек і збереження здоров`я майбутнього трудового потенціалу країни.

В Україні інтереси молодих працівників до 18 років достатньою мірою захищені нормами законодавства (не дозволено прийом на роботу осіб до 16 років, установлено скорочений робочий тиждень, заборонено працювати вночі та в позаурочний час тощо). Але відповідного захисту потребує і молодь до 24 років, яка ще не має належних навичок та достатнього досвіду, не досягла фізичної і психологічної зрілості.

Загалом недобросовісні роботодавці намагаються приховувати дитячу працю на власних підприємствах, адже це зобов`язує їх нести юридичну відповідальність за неповнолітніх.

Відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці від 17.06.1999 № 182 «Про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці», ратифікованої Україною (Законом від 05.10.2000 № 2022-ІІІ), кожна держава має терміново вживати відповідних заходів.

За результатами державного нагляду, спрямованого на запобігання економічній експлуатації молоді, зокрема дітей, виконанню робіт, небезпечних для їхнього життя і здоров`я, установлено, що 65% перевірених підприємств, де використовують працю неповнолітніх, порушують права дітей.

Найбільше дитячу працю використовують у сфері послуг (58%), промисловості (20%), сільському господарстві (22%). Причинами залучення дітей до роботи у зазначених галузях є низькі вимоги до якості робочої сили, значні потреби у використанні ручної праці, необізнаність дітей зі своїми правами (оплата праці, відпочинок тощо).

Зазвичай молоді працівники не повідомляють про випадки порушення щодо них законодавства про працю та охорону праці, оскільки не бачать альтернативи і тому зацікавлені у збереженні своїх робочих місць.

Отже, потрібно діяти на випередження – за активної участі представників профспілок і громадськості проводити серед молоді та роботодавців інформаційно-консультативну та навчальну роботу щодо підвищення правової обізнаності.

Одним із суспільно значущих проектів, спрямованих на популяризацію серед молодого покоління культури безпеки праці, є щорічний Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», який проходить за сприяння Державної служби України з питань праці. За результатами минулого року в конкурсі взяли участь понад 250 тисяч дітей, які разом з їхніми батьками і вчителями були залучені до процесу формування відповідального ставлення до безпеки праці.

Тільки спільними зусиллями і завдяки комплексному підходу можна забезпечити організацію належних умов праці молодих працівників, що сприятиме зменшенню випадків виїзду працездатної молоді в інші країни з метою пошуку гідної роботи.

Збереження здоров`я молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток національної економіки. Відомо, що витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді, у майбутньому стають значно більшими, ніж стосовно дорослих працівників. Адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя, може призвести до довгострокових порушень її здоров`я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається набутими під час навчання знаннями.

Доволі часто молоді працівники приймають не досить обдумані рішення, пов`язані з ризиками та не усвідомлюють, що їхня необачність на роботі може спричинити небезпеку не тільки для їхнього життя, але й для життя і здоров`я тих, хто їх оточує.

У середовищі молодих працівників виробничі ризики значно вищі через особливості їхнього способу життя. Стреси, пов`язані із зовнішніми чинниками, також можуть призводити до виникнення небезпечних ситуацій на роботі.

Закликаємо всі заінтересовані сторони сприяти організації гідних і безпечних умов праці для молодих працівників, долучатися до роботи з формування культури безпеки та гігієни праці.

О. Романюк,

страховий експерт з охорони праці

Тернопільського відділення управління Фонду соціального

страхування України в Тернопільській області

 

Роз’яснення щодо надання допомоги по вагітності та пологах

Допомога по вагітності та пологах у розмірі 100% середньої заробітної плати надається працюючим жінкам за рахунок коштів Фонду соціального страхування України за весь період відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами.

Право на отримання матеріального забезпечення від ФССУ має кожна застрахована особа у разі настання страхового випадку в період роботи. Застрахованою є особа, що сплачує та/або за яку сплачується ЄСВ, тобто кожна працевлаштована особа або фізична особа-підприємець. Під опікою Фонду соціального страхування України знаходиться більше 12 млн осіб, з яких близько 6 млн – жінки.

Основний закон, відповідно до якого Фондом соціального страхування України здійснюється фінансування допомоги по вагітності та пологах: Закон України № 1105 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування»

Підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, що видається лікувально-профілактичним закладом, у якому застрахована особа перебуває на обліку.

Тривалість листка непрацездатності у зв’язку із вагітністю та пологами

Особливості видачі

126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів)

Листок непрацездатності видається з 30 тижнів вагітності

180 календарних днів (90 днів до передбачуваного дня пологів і 90 днів після пологів)

Вагітність та пологи жінок, віднесених до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Листок непрацездатності видається з 27 тижнів вагітності

14 календарних днів

Листок непрацездатності видається додатково до основного листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами в разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді

 

Докладніше: Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян

Механізм отримання допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду соціального страхування України

Для отримання допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, отриманий листок непрацездатності необхідно передати роботодавцю не пізніше 12 календарних місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами. У разі роботи за сумісництвом надається копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Комісія (уповноважений) із соціального страхування, що створюється на кожному підприємстві, в установі чи організації будь-якої форми власності, приймає рішення про призначення допомоги по вагітності та пологах.

Докладніше: Положення про комісію (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації

Документи для призначення допомоги по вагітності та пологах розглядаються комісією із соціального страхування (уповноваженим) підприємства не пізніше десяти днів з дня їх надходження.

Протокол засідання комісії із соціального страхування або рішення уповноваженого передаються бухгалтеру підприємства разом із листком непрацездатності, на підставі чого здійснюється розрахунок суми допомоги по вагітності та пологах, що фінансується Фондом соціального страхування України.

 

Розмір допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів ФССУ

Допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та складає 100% середньої заробітної плати (доходу) і не залежить від страхового стажу.

Сума допомоги по вагітності та пологах обчислюється шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами.

Приклад розрахунку допомоги по вагітності та пологах:

(3 800 грн (заробітна плата застрахованої особи) * 12 місяців) / 365 календарних днів * 126 календарних днів = сума допомоги по вагітності та пологах від ФССУ складе 15 742,44 грн

Зазначимо, з суми допомоги по вагітності та пологах, що надається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, податки та внески не утримуються.

Докладніше: Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням

Для надання матеріального забезпечення застрахованій особі за рахунок коштів ФСС, на підставі здійснених розрахунків, роботодавцем заповнюється заява-розрахунок за встановленою формою і передається до робочого органу Фонду за місцем обліку страхувальника.

Докладніше: Порядок фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду

Матеріальне забезпечення перераховується Фондом на окремий поточний рахунок роботодавця, відкритий у банку для зарахування страхових коштів, не пізніше десяти робочих днів з дня отримання від роботодавця заяви-розрахунку.

Допомога по вагітності та пологах виплачується застрахованій особі у найближчий після дня призначення допомоги строк, встановлений для виплати заробітної плати.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь