A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великогаївська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

липень 2017 року

Запрошуємо до школи «Майбутнього пенсіонера»

В приміщенні Тернопілького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області працює «Школа майбутнього пенсіонера». Всім громадянам рекомендовано пройти навчання до настання пенсійного віку для отримання роз`яснення від фахівців щодо визначення права на призначення пенсії та ознайомлення з переліком необхідних документів для призначення пенсії. 

Також запрошуємо спеціалістів кадрових служб підприємств та установ міста і району.

Спеціалісти управління нададуть консультації про терміни звернення до Пенсійного фонду, нададуть інформацію щодо здобутого страхового стажу, особливостей підтвердження пільгового стажу та інше. 

Заняття в нашій школі проходять кожної останньої середи місяця о 16:30 год. 

Найближче заняття відбудеться 26.07.2017 року. Чекаємо всіх бажаючих за адресою: м. Тернопіль, Майдан Волі,3 – відділ обслуговування громадян у місті Тернополі

м. Тернопіль, вул.. Кривоноса,10 – відділ обслуговування громадян у Тернопільському районі 

Тернопільське обєднане управління Пенсійного фонду України

Тернопільської області

 

Завершення фінансування пенсій та грошової допомоги

в липні 2017 року

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області повідомляє, що відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян, завершено виплату пенсій та грошової допомоги на липень 2017 року. 

Станом на 25 липня 2017 року виплату пенсій та грошової допомоги профінансовано в розмірі 125 млн. 058,46 тис.грн., що становить 100,0 % місячної потреби липня 2017 року. 

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

Виплата пенсії за довіреністю

Якщо людина з якихось причин не може особисто отримувати пенсію (перебування за кордоном, хвороба, тимчасово переїхала до родичів в іншу область), вона може написати доручення на конкретну особу, аби та отримувала її кошти.

Відповідно до ч.2 ст. 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне  пенсійне страхування», пенсія може виплачуватись за довіреністю, порядок оформлення і строк дії якої визначаються законом. Виплата пенсії за довіреністю здійснюється протягом усього періоду дії довіреності, за умови поновлення пенсіонером заяви про виплату пенсії за довіреністю через кожний рік дії такої довіреності.

Довіреність на одержання пенсії засвідчується нотаріально, організацією, в якій довіритель працює або навчається, житлово-експлуатаційною організацією за місцем його проживання, а також адміністрацією  стаціонарної  лікувально-профілактичної  установи,  в якій він перебуває на лікуванні. Довіреності осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі, засвідчуються начальниками відповідних установ. Довіреність особи, яка проживає у населеному пункті, де немає нотаріусів, може бути посвідчена уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування.

Строк довіреності встановлюється у довіреності. Довіреність без зазначення дати її вчинення вважається недійсною. За довіреностями, засвідченими стаціонарними, лікувально-профілактичними закладами, виплата пенсії здійснюється один раз, після чого довіреність підлягає переоформленню. Термін дії довіреності визначає сама людина, наприклад, один, три чи п’ять років. Але щороку пенсіонер повинен особисто подавати в органи Пенсійного фонду заяву на продовження виплати пенсії за цим дорученням. Дана вимога спрямована на унеможливлення випадків незаконного отримання пенсійних виплат третіми особами.

Якщо пенсіонер з якихось причин не може особисто поновити заяву про отримання грошей за дорученням і не отримує призначену пенсію протягом шести місяців поспіль, виплата пенсії припиняється. Для відновлення виплати пенсії пенсіонеру потрібно звернутися з заявою про поновлення виплати в органи Пенсійного фонду.

При виплаті пенсії за довіреністю перевіряється правильність її оформлення і виплачується пенсія особі, на яку оформлена довіреність.

Людмила Радковська

Начальник відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій №1 у м. Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Щодо сплати страхових внесків у 2017 році

Розмір мінімальної зарплати у місячному розмірі - 3200 грн. - установлено Законом про Держбюджет 2017 (від 21.12.2016 № 1801-VIII).

Так, розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець має провести доплату до рівня мінімальної заробітної плати і виплатити її одночасно з виплатою заробітної плати.

Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюватиметься у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

З 1 січня 2017 року розмір мінімального страхового внеску складатиме 704,00 грн. (3200 грн. х 22%).

Крім того, зміниться максимальний розмір заробітної плати, з якої сплачуються  страхові внески. З 1 січня 2017 року він становитиме 40000 грн. (1600 х 25 прожиткових мінімумів).

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 06.12.2016 №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі – Закон №1774.)

Для фізичних осіб – підприємців віднесених до першої групи платників єдиного податку, мінімальна сума єдиного внеску складає 352 грн. (3200 х 0,5 х 22 від.). Страховий стаж таким особам буде зараховуватись пропорційно сплаченому єдиному внеску.

Відповідно до нових норм з 01.01.2017 фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування; особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а також ФОП – платники єдиного податку другої та третьої груп визначають суму єдиного внеску у розмірі не менше мінімального страхового внеску на місяць, тобто 704 гривні на місяць (3 200 грн. х 22% = 704 грн.), та зобов’язані її сплатити незалежно від того, отримували вони цього місяця дохід чи ні.

Щодо звільнення від сплати єдиного внеску, то з 01 січня 2017 року фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Зазначена норма не застосовується до осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Терміни сплати єдиного внеску для фізичних осіб – підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, у 2017 році залишились незмінними.

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Страховий стаж фізичних осіб-підприємців в 2017 році

Для фізичних осіб – підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, крім фізичних осіб – підприємців віднесених до першої групи платників єдиного податку, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток), тому мінімальна сума єдиного внеску для таких осіб за 2017 рік складатиме: з 01 січня – 704 грн (3200 х 22 відсотки), де 3200,00 грн-мінімальна заробітна плата, 22 % - ставка єдиного соціального внеску.

Водночас, згідно із внесеними Законом України від 06 грудня 2016 року № 1774-VIII до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) змінами, з 01.01.2017 року фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, визначених у підпункті 1 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, мають право сплачувати єдиний внесок у сумі не менше за 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу.

Тобто, для фізичних осіб – підприємців віднесених до першої групи платників єдиного податку, які скористалися зазначеною нормою, мінімальна сума єдиного внеску у 2017 році складатиме: з 01 січня 2017 року – 352 грн (3200 х 0,5 х 22 відсотки).

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області наголошує, що страховий стаж таким особам буде зараховуватись тільки пропорційно сплаченому єдиному внеску, а саме як неповний місяць.

Шановні фізичні особи-підприємці першої групи платники єдиного податку: не позбавляйте себе повноцінної пенсії в майбутньому!

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Працевлаштування чи звільнення з роботи пенсіонера

впливає на розмір його пенсії

Частиною третьою ст.42 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що перерахунок пенсії, обчисленої з урахуванням ст. 28 цього Закону, здійснюється у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, непрацюючим пенсіонерам.

Працюючим — пенсія перераховується після звільнення з роботи або припинення діяльності, пов’язаної з отриманням доходу з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності (особа, яка здійснює підприємницьку діяльність, вважається працюючою особою).

З огляду на зазначене, для забезпечення правильності виплати пенсій звертаємо увагу пенсіонерів, що у разі працевлаштування чи звільнення (в тому числі реєстрації фізичних осіб-підприємців або припинення підприємницької діяльності), одержувачі пенсій повинні своєчасно повідомляти про ці обставини органи Пенсійного фонду України за місцем отримання пенсії.

Людмила Радковська

Начальник відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій №1 у м. Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Лекція в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області тісно співпрацює з Тернопільським міськрайонним центром зайнятості.

Основні завдання такої співпраці - проведення інформаційно-роз'яснювальних заходів для безробітних, які знаходяться на обліку в міськрайонному центрі зайнятості.

05 липня 2017 року начальник обєднаного управління Тетяна Глух участь у черговій спільній лекції з питань легалізації трудових відносин, пенсійного законодавства України, запровадження системи загальнообов'язкового накопичувального страхування, електронних послуг ПФУ.

Тетяна Глух наголосила присутнім, що в умовах сьогодення нагальним стає питання щодо забезпечення дотримання соціальних гарантій, в першу чергу, легалізації виплати заробітної плати. Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату «в конвертах» позбавляє їх соціального захисту, права на гідні умови праці та відпочинку. Перш за все, самі громадяни мають бути зацікавлені в тому, щоб працювати офіційно. В кінцевому результаті від приховування зарплати страждають саме вони. Адже, отримуючи заробітну плату в «конвертах», людина залишається соціально незахищеною у майбутньому, особливо в пенсійному віці.

Також присутнім було надано роз'яснення  про те, як дистанційно отримувати послуги ПФУ через Веб-портал ПФУ, адже це зручна можливість здійснювати постійний контроль за даними, що впливають на пенсійні права не виходячи із дому. Присутніх зацікавила можливість контролю за допомогою Веб-порталу електронних послуг за фактичним нарахуванням заробітної плати та її реальною виплатою, оскільки трапляються випадки, коли працівники навіть не знають про те, що отримана ними заробітна плата значно відрізняється від тієї, що рахується за даними системи персоніфікованого обліку.

По завершенню зустрічі всім присутнім роздали інформаційно-роз'яснювальні матеріали.
                                                                              

Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області 


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь