A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великогаївська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

кінець жовтня

Зустріч із громадськими організаціями у форматі тренінгу

26 жовтня начальник Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Тетяна Глух та заступник начальника Галина Гумницька були запрошені на тренінг із громадськими організаціями. Тема тренінгу, яку організували та провели Український жіночий фонд та Тернопільська обласна асоціація жінок - «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього».

Особливо присутніх зацікавила інформація, яка викликала жваве обговорення, щодо пенсійної реформи.

Галина Гумницька розповіла про осучаснення пенсії та зміни відповідно до Закону України від 3 жовтня 2017 року №2148 – Vlll «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

Також про добровільну участь, про сплату страхових внесків, накопичувальну систему, та можливість контролювати свого роботодавця за допомогою ВЕБ-порталу ПФУ говорила начальник обєднаного управління. Тетяна Глух наголосила, що про пенсію потрібно дбати замолоду, працюючи легально та сплачуючи страхові внески, а запитання на цю тему від молоді свідчать, що майбутнє їм не байдуже.

Тренінг пройшов у дружній та теплій атмосфері, і учасники домовились про подальшу тісну співпрацю і проведення подібних зустрічей, з метою обізнаності в питаннях пенсійного забезпечення.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Перерахунок пенсій з 1 жовтня

Перерахунок пенсій по інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання і пенсій в разі втрати годувальника із зазначених причин

Пенсії по інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання і пенсії в разі втрати годувальника із зазначених причин до жовтня 2017 року обчислювали за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення». Розмір таких пенсій з урахуванням щомісячної державної адресної допомоги, яку встановлювали відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 №265, становив 1312 грн. (окрім інвалідів-шахтарів, розмір пенсії яких становив 3936 грн. (1312 грн. х 3), де 1312 грн. – прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, а членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, з урахуванням щомісячної доплати до пенсії у зв’язку з втратою годувальника – 2624 грн.).

Законом 2148 передбачено здійснення перерахунку з 1 жовтня 2017 року пенсій по інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання і пенсій в разі втрати годувальника із зазначених причин пенсіонерам, які мають необхідний страховий стаж (тривалість визначено у статті 32 Закону 1058). Перерахунок здійснюється з урахуванням документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що містяться в пенсійній справі на час перерахунку і відповідають вимогам законодавства, що діяло на час призначення пенсії або її перерахунку. Крім того, одержувачі пенсій мають змогу подати до територіальних управлінь Пенсійного фонду додаткові документи, які можуть вплинути на розмір пенсії (зокрема про стаж).

Для перерахунку таких пенсій враховується заробітна плата (дохід), з урахуванням якої було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера – заробітна плата (дохід) за період, передбачений абзацом першим частини першої статті 40 цього Закону.

Переведення з пенсій, призначених за спец законами, на пенсію за Законом 1058

Якщо розмір пенсії, призначеної відповідно до законів України «Про Кабінет Міністрів України», «Про державну службу», «Про Національний банк України», «Про дипломатичну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про судоустрій і статус суддів», «Про судову експертизу», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», Митного кодексу України, Податкового кодексу України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України (далі – спец закони), виявиться меншим за розмір пенсії, розрахований за матеріалами пенсійної справи за нормами Закону 1058 із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) за 2014-2016 роки та величини оцінки одного року страхового стажу – 1%, то переведення пенсіонера на пенсію на умовах, передбачених Законом 1058, буде здійснено автоматично (без звернення пенсіонера).

Водночас такі пенсіонери в будь-який час зможуть звернутися до органів Пенсійного фонду для переведення їх на пенсію за спец законом із встановленням розміру пенсії, отримуваного до переведення на пенсію за Законом 1058. Переведення на пенсію за спец законом буде здійснено з 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому від них надійшла відповідна заява.

Перерахунок пенсій, призначених жінкам достроково (після досягнення 55-річного віку)

До 1 січня 2015 року згідно з пунктом 7-2 Прикінцевих положень Закону 1058 право на достроковий вихід на пенсію за віком мали жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менш як 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому разі розмір їхньої пенсії, обчислений відповідно до статті 27 і з урахуванням статті 28 зазначеного Закону, зменшується на 0,5% за кожен повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Передбачалося, що зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду (крім випадків, коли жінка відмовлялася від отримання дострокової пенсії і продовжувала працювати).

Законом 2148 таку норму змінено. Передбачено, що зменшення розміру пенсії за віком застосовується: протягом періоду до досягнення віку, в якому жінка мала б право виходу на пенсію, передбаченого частиною першою статті 26 Закону 1058, і протягом періоду після досягнення встановленого віку виходу на пенсію, передбаченого частиною першою статті 26 Закону 1058, і протягом періоду після досягнення встановленого віку виходу на пенсію, який дорівнює кількості повних і не повних місяців дострокового виходу на пенсію.

Після завершення цього періоду розмір пенсії переглядається без застосування зниження пенсії з дня, що настає днем завершення цього періоду.

Перерахунок з урахуванням нового прожиткового мінімуму

Перерахунок пенсій з жовтня поточного року здійснюється з урахуванням прожиткового мінімуму, встановленого Законом України «Про державний бюджет України на 2017 рік» на 1 грудня 2017 року (1373 грн.) і збільшеного на 79 грн.

Такий розмір прожиткового мінімуму застосовують під час перерахунку пенсій, надбавок, підвищень, інших пенсійних виплат, визначених законодавством.

 

Порядок виплати пенсій пенсіонерам, які працюють

Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 1774-VIII у 2017 році, а саме по 31.12.2017 р., мав діяти особливий порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам, у тому числі тим, які працюють на посадах державних службовців, прокурорів, суддів, та іншим. Крім того, Закон передбачав, що в період роботи на певних посадах призначені пенсії не виплачують до звільнення з роботи, а також було визначено обмеження розміру пенсій до виплати в період роботи.

Із 1 жовтня 2017 року Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» №2148 змінено порядок виплати пенсій пенсіонерам, які працюють.

Відповідно до статті 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з 1 жовтня 2017 року пенсії виплачують без урахування одержуваної заробітної плати (доходу) або пенсійних виплат із накопичувальної системи пенсійного страхування чи пенсійних виплат із системи недержавного пенсійного забезпечення, крім випадків, передбачених законом. Тобто з 1 жовтня 2017 року органи Пенсійного фонду України поновили виплату пенсій пенсіонерам, які працюють, у повному розмірі.

Проте є певні відмінності в розмірах поновлених пенсій в осіб, пенсії яким призначено на умовах законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Розглянемо докладніше, в якому розмірі виплачуватимуть пенсії, призначені відповідно до зазначених законів, починаючи з 1 жовтня 2017 року. Одразу зауважу, що під час виплати пенсії державним службовцям, працівникам органів прокуратури, народним депутатам України, а також науковим і науково-педагогічним працівникам має значення дата виходу на пенсію, орган, у якому особа працювала, та посада, яку особа обіймає на сьогодні.

Щодо дати, яка впливає на розмір виплачуваної пенсії, то законодавець розмежував пенсії, призначені до набрання чинності Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», а саме 1 жовтня 2017 року, і пенсії, призначені після цієї дати.

Зокрема, якщо пенсії було призначено на умовах законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність» до 1 жовтня 2011 року, то незалежно від того, яку посаду пенсіонер обіймає на сьогодні, виплату йому пенсії поновлено відповідно до Закону, за яким її призначено.

Якщо пенсію було призначено відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність» після 1 жовтня 2011 року, то за умови, що особа продовжує працювати на посадах державної служби, визначених Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII, а також на посадах та на умовах, передбачених законами України «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», пенсію виплачують у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Проте є категорія осіб, на яку зазначений вище порядок виплати пенсій не поширюється, тобто пенсію їм виплачують за ти Законом, за яким пенсію призначено, незалежно від дати її призначення та посади, яку обіймає особа. До цієї категорії належать особи з інвалідністю І та ІІ груп, особи з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи та учасники бойових дій, особи на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Варто нагадати, що згідно з пунктом 13 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (у редакції, що діяла по 30.09.2017р.) якщо особа має право на отримання пенсії, зокрема, відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України» і цього Закону, призначають одну пенсію за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до законодавчих актів, і розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фіксується за рахунок коштів Державного бюджету України.

У разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до законів України «Про наукову і науково-технічну діяльність» і «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», призначають одну пенсію за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначеного Закону, і розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується відповідно до умов, передбачених Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Отже, під час подання документів для призначення пенсії за законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність» для визначення розміру пенсії за нормами Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» для розмежування джерел фінансування особа подає відповідний пакет документів.

Під час поновлення з 1 жовтня 2017 року розмірів пенсій особам, пенсії яким призначено після 1 жовтня 2011 року за законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність» та які продовжують працювати на посадах державної служби, визначених Законом «Про державну службу» від 10.10.2015 №889-VIII, а також на посадах і на умовах, передбачених законами «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», розміри пенсій визначаються на підставі поданих під час призначення пенсій документів, наявних у матеріалах пенсійної справи.

Крім того, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 740 грн.

Ольга Долішна

Начальник відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій №2 у м. Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Легалізація зоробітної плати та зайнятості населення - актуальна тема сьогодення

У нинішніх умовах проблемою залишається легалізація зайнятості населення та заробітної плати, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів по недопущенню виникнення заборгованості з виплати заробітної плати.

Підприємства, установи, організації та громадяни – суб'єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати, повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо нарахування заробітної плати.

В умовах дефіциту вільних вакансій, працівники, з метою працевлаштування, досить часто погоджуються на будь-які запропоновані роботодавцем умови. У такому випадку працівники, працевлаштовані нелегально, у виникненні будь-яких проблем стають повністю безправними перед роботодавцем, бо по відношенню до працівника не діють передбачені трудовим законодавством державні гарантії. Найбільш поширеними порушеннями вимог трудового законодавства, що допускається роботодавцями, є ненормований робочий день, відсутність вихідних днів, відсутність оплати «лікарняного» та відпустки, відсутність оплати роботи в надурочний час, у святкові неробочі дні, залежність розміру заробітної плати виключно від роботодавця, відсутність записів у трудовій книжці і несплата внесків до Пенсійного фонду. Працівники, які не захищені від незаконного звільнення, не мають гарантованого права на безпечні та здорові умови праці. Погоджуючись на такі умови, наймані працівники не завжди розуміють, що позбавляють себе конституційного захисту сьогодні й можливості отримання гідної пенсії у майбутньому.

Усвідомлюючи важливість цієї проблеми, більшість роботодавців працюють у законодавчому полі. Але є й такі, які, намагаючись отримати якомога більший прибуток, ухиляються від сплати податків, використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин та пропонують зарплату в «конвертах».

Слід пам’ятати найманим працівникам, що нелегальна робота — це відсутність захисту від незаконного звільнення, гарантії на безпечні і здорові умови праці, гарантованого права на відпочинок та пенсійного забезпечення у майбутньому.

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Проведена «пряма телефонна гаряча лінія»

26 жовтня 2017 року начальник Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Тетяна Глух провела телефонну “гарячу лінію”.

Під час спілкування з мешканцями міста Тернополя та Тернопільського району Тетяна Глух відповідала на питання щодо пенсійного забезпечення різних категорій громадян та розповіла про підвищення пенсійних виплат з жовтня 2017 року відповідно до Закону України від 3 жовтн 2017 року №2148 – Vlll “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”.

Також вона звертала увагу громадян на те, що деякі послуги можна отримати дистанційно. Зокрема, завдяки веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України, де кожна застрахована особа може одержати доступ до інформації про себе із системи персоніфікованого обліку внесків, а пенсіонери мають змогу ознайомитися з інформацією про розмір своєї пенсії.

 

Відбулось чергове заняття в «школі майбутнього пенсіонера»

25 жовтня 2017 року начальник відділу обслуговування громадян у місті Тернополі Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Людмила Травіна провела чергове заняття «школи майбутнього пенсіонера». Основні питання, які розглядалися, це осучаснення пенсій; залежність розміру майбутньої пенсії від страхового стажу та заробітної плати; необхідність отримання легальної заробітної плати; як зараховується страховий стаж при умові отримання заробітної плати у розмірі менше мінімальної заробітної плати.

Також фахівець Фонду розповіла присутнім про Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, за допомогою якого можливо контролювати особисті дані реєстру застрахованих осіб та дистанційно отримувати послуги без звернення до управління Фонду.

В ході зустрічі з присутніми заповнили анкети для реєстрації на Веб-порталі та роздали перелік документів, необхідних для призначення пенсії.

Головне завдання таких занять – це роз'яснення умов виходу на пенсію, правова оцінка документів, трудової книжки, довідок, адже завдяки завчасному зверненню осіб передпенсійного віку до об’єднаного управління можна виявити та усунути недоліки в документах, надіслати запити для отримання документів, яких бракує, ще до настання права на пенсію.

Тернопільське обєднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

Відбувся черговий семінар по легалізації заробітної плати у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості за участю начальника Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Тетяни Глух.

Легалізація зайнятості населення та відмова від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить: зняти соціальну напругу, громадянам отримати реальну соціальну підтримку. Нагайною справою є необхідність та обов’язок зареєструвати належним чином трудові відносини зі своїми найманими працівниками. У разі відмови роботодавця, кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів за захистом своїх конституційних прав (управління Держпраці в області,  Національної поліції України в області), а також до суду.

Щодо інформації про сплату роботодавцями єдиного внеску, а також відомості про спеціальний (пільговий) стаж, можна зареєструвавшись на ВЕБ-порталі, де знаходиться багато довідкової інформації: від текстів законодавчих актів до графіку прийому керівництва Пенсійного фонду й адреси управлінь ПФУ в областях.

 

24.10.2017 року начальник Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Тетяна Глух та начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій у Тернопільському районі Ірина Лебідь провели прийом громадян у селах Миролюбівка, Настасів, Йосипівка та Мар’янівка. Дані зустрічі відбуваються відповідно до «Графіку виїзного прийому громадян спеціалістами Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області щодо інформування громадян про зміни в пенсійному забезпеченні відповідно до Закону України від 3 жовтня 2017 року №21487- VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» в об’єднаних громадах, сільських та селищних радах Тернопільського району».

З 1 жовтня 2017 року проведено автоматичний перерахунок пенсій, а саме: осучаснення пенсій з використанням єдиного показника середньої заробітної плати, який використовується для призначення пенсій в 2017 році, на рівні 3764,40 гривні, та розрахунок розміру пенсії з використанням нового прожиткового мінімуму.

В Тернопільському районі понад 9 тисяч одержувачів пенсій вже отримали свої пенсійні виплати в підвищеному розмірі. Ті пенсіонери у кого розмір підвищення становив менше 140 грн. одержать свої доплати в листопаді одночасно із основним розміром пенсії.

Пенсійним фондом виготовлено та вже передано на Укрпошту, для відправлення, інформаційні повідомлення для кожного пенсіонера, якому проведено доплату у жовтні місяці. В цьому повідомленні зазначено розмір пенсії до перерахунку, розмір пенсії після перерахунку, розмір підвищення. А також зазначено формулу за якою розраховано новий розмір пенсії, вказано індивідуальний коефіцієнт заробітної плати особи та коефіцієнт страхового стажу.

Однак в живому спілкуванні з людьми на таких зустрічах можна звірити стаж роботи, надати консультації та рекомендації щодо довідок про заробітну плату, які можуть бути надані пенсіонером для пошуку більш оптимального розміру заробітної плати що дасть можливість підвищити розмір пенсії.

Тому основним завданням працівників об’єднаного управління є саме роз’яснення щодо складових пенсії, формули за якою вона визначається, та стажу і заробітної плати конкретної особи, яка і має вплив на сам розмір пенсії та на суму збільшення відповідно.

Не усі літні люди мають можливість приїхати до громадської приймальні об’єднаного управління, тому спеціалісти об’єднаного управління наближують послуги до людей, коли виїжджають до сіл на прийоми. Маємо на меті побувати у всіх населених пунктах району протягом жовтня-листопада місяців. Дати таких прийомів висвітлені в газеті «Подільське слово», на сайтах та самі голови сільських рад інформують селян про час та дату.

 

Завершення фінансування пенсій та грошової допомоги

у жовтні 2017 року

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області повідомляє, що відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та Закону України від 03 жовтня 2017 року №2148-Vlll «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», завершено виплату пенсій та грошової допомоги на жовтень 2017 року. 

Станом на 25 жовтень 2017 року виплату пенсій та грошової допомоги профінансовано в розмірі 155 млн. 783,56 тис.грн., що становить 100,0 % місячної потреби жовтня 2017 року. 

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

Про проведення «прямої телефонної гарячої лінії» начальником Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

З метою вдосконалення роботи Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області в сфері масової комунікації та проведення прямого діалогу з громадянами міста Тернополя та Тернопільського району 26 жовтня 2017 року з  11-00 – до 13-00 за телефоном 0352 52-58-98 начальником об’єднаного управління Глух Тетяною Григорівною буде проведена «пряма телефонна гаряча лінія», щодо змін в законодавстві відповідно до Закону України від 3 жовтня 2017 року №2148-Vlll «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

 

Зміни до Закону України «Про збір на загальнообовязкове державне пенсійне страхування»

Законом України від 03 жовтня 2017 № 2148 – Vlll «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», який набрав чинності 11 жовтня 2017 року внесено зміни до деяких законодавчих актів України, зокрема:

з 01.01.2018 набирають чинності зміни до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо уточнення порядку відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Для платників збору, визначених пунктами 1 і 2 частини першої статті 1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування», крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, об’єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та призначених після дня набрання чинності зазначеним Законом відповідно до пунктів 2-8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у період до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Крім того, згідно підпункту 27 пункту 19 Закону № 2148 підприємства та організації (крім сільськогосподарських товаровиробників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України) вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на:

- підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім тих, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України;

- на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, а також на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до частини другої статті 114 цього Закону.

Покриття зазначених витрат здійснюється до досягнення пенсійного віку, визначеного статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за раніше діючим порядком.

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Сплата збору до ПФУ при купівлі-продажу нерухомості

До уваги нотаріусів!

11.10.2017 набрав чинності Закон України від 03.10.2017 року № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі Закон - № 2148) (опубліковано в газеті «Голос України» 10 жовтня 2017 року № 188).

Законом № 2148 внесено зміни до деяких законодавчих актів України в частині адміністрування платежів, контроль за сплатою яких покладено на органи Пенсійного фонду України, а також щодо нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).

Зміни до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» та Закону України «Про нотаріат» щодо удосконалення порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна

Нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється за наявності документального підтвердження сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна.

Запроваджується щоквартальне подання нотаріусами до органів Пенсійного фонду України звітності про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна в порядку та за формою, визначеними Кабінетом Міністрів України.

Встановлено, що звіти подаються нотаріусами до органу Пенсійного фонду України за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса.

Сплата збору на обовязкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна платниками здійснюється також за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса.

На обґрунтовану письмову вимогу органів Пенсійного фонду України нотаріуси протягом 10 робочих днів надаватимуть довідки про суму нотаріально посвідчених договорів, які необхідні виключно для перевірки дотримання законодавства з питань сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Крім того, на запити Пенсійного фонду України та його територіальних органів надаватиметься інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Зазначені зміни набирають чинності з 11 жовтня 2017 року.

На сьогодні Пенсійним фондом України опрацьовуються зміни до Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 09.11.1998 № 1740, щодо форми та порядку подання нотаріусами звітності про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна.

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Врахування до страхового стажу період отримання матеріальної допомоги по безробіттю

 Статтею 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначено, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

При цьому, періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом (до 01.01.2004), зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Статтею 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що до стажу роботи зараховується також період одержання допомоги по безробіттю.

Статтею 24 Закону 1058 передбачено, що період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, включається до страхового стажу.

Галина Гумницька

заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь