A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великогаївська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

кінець вересня

З нагоди Дня людей похилого віку

29 вересня 2017 року голова Міської ради Сергій Надал, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бицюра Леонід, начальник Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Тетяна Глух та начальник управління соціальної політики Володимир Сулима з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та Дня Ветерана відвідали Територіальний центр соціального обслуговування громадян міста Тернополя.

Тетяна Глух зазначила, що це свято наших батьків, день коли ми віддаємо їм свою любов і повагу, всі вони належать до поважного покоління, яке своєю невтомною працею, героїчними подвигами та чеснотами заслужили повагу теперішніх та майбутніх поколінь. Наголосила на тому, що робота об’єднаного управління Пенсійного фонду покликана щоденно забезпечувати пенсійні виплати нашим пенсіонерам. Зараз ми стоїмо на порозі чергових змін в перед очікуванні прийняття Закону з пенсійного реформування. Запевнила в тому, що об’єднане управління у разі прийняття Верховною Радою відповідних законодавчих змін готове до проведення перерахунків пенсій, аби наші літні громадяни своєчасно отримали підвищений розмір своїх виплат.

Присутні на заході пенсіонери подякували за увагу до них та піклування.

Марта Мацик

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

Тернопільського об’єднаного управління

Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

Відбулось 32-ге заняття в «Школі майбутнього пенсіонера»

27 серпня 2017 року в Тернопільському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Тернопільської області відбулось чергове заняття в рамках проекту “Школа майбутнього пенсіонера”.

Начальник відділу обслуговування громадян у місті Тернополі Людмила Травіна розповіла присутнім про поняття страхового стажу, залежності розміру страхових внесків до майбутнього розміру пенсії, про розбіжності в записах у трудових книжках, витребуванні уточнюючих довідок, про отримання послуг, які надає сьогодні ВЕБ-портал Пенсійного фонду України. У ході спілкування вона ознайомила присутніх з законопроектом про пенсійну реформу та проінформувала як буде здійснюватися осучаснення пенсій.

Пізнавальною метою таких занять – це роз'яснення умов виходу на пенсію, правова оцінка документів, трудової книжки, довідок, адже завдяки завчасному зверненню осіб передпенсійного віку до об’єднаного управління можна виявити та усунути недоліки в документах, надіслати запити для отримання документів, яких бракує, ще до настання права на пенсію.

Марта Мацик

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Шановні пенсіонери, ветерани!

1 жовтня відзначають Міжнародний день людей похилого віку, День ветерана. Цей день є символом єдності і спадкоємності поколінь.

Літній вік людини це благовоління відчути мудрість своїх років, практичний життєвий досвід та спадок всього найціннішого накопиченого за все життя.

Нехай осіння пора, в яку ви вступили, буде сповненою душевним теплом, увагою і турботою близьких!

Довголіття Вам у здоровї та добробуті!

З повагою начальник Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

Тетяна Глух

Запрошуємо майбутніх пенсіонерів до школи!

В Тернопільському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Тернопільської області працює «Школа майбутнього пенсіонера».

27 вересня відбудеться черговий «урок» по пенсійному забезпеченні.

Всім громадянам рекомендовано відвідати «Школу майбутнього пенсіонера» до настання пенсійного віку для отримання роз`яснень від фахівців щодо визначення права на призначення пенсії та ознайомлення з переліком необхідних документів для призначення пенсії.

           Спеціалісти управлінь нададуть консультації про терміни звернення до Фонду, нададуть інформацію щодо здобутого страхового стажу та особливостей підтвердження пільгового стажу.

            Школа працює щомісячно в кожну останню середу місяця за адресою: Майдан Волі,3 Відділ обслуговування громадян у місті Тернополі, та М.Кривоноса,10 Відділ обслуговування громадян у Тернопільському районі.

Людмила Травіна

Начальник відділу обслуговування громадян у місті Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Офіційна робота сьогодні – гідна пенсія завтра

Легалізація заробітної плати залишається одним із найактуальніших питань сьогодення, адже чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і змушують найманих робітників працювати на невелику зарплату, а почасти й взагалі не декларують оплату їхньої праці.

Погодившись на одержання зарплати у “конверті”, більшість людей не замислюються про те, що свідомо обкрадають себе, оскільки в такому випадку роботодавець не сплачує єдиного соціального внеску, період трудової діяльності не зараховується до страхового стажу, а зарплата не враховується при обчисленні пенсії.

Виплачуючи працівникові заробітну плату в розмірі, меншому за мінімальний, роботодавець не лише порушує його конституційне право на заробітну плату, не нижчу за визначену законом, а й прирікає на мізерну пенсію в майбутньому.

Держава стоїть на захисті прав найманих працівників. Зокрема, у статті 8 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” записано: “У разі, якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску”. Отож навіть якщо найманий працівник буде оформлений на неповну ставку із заробітною платою, меншою за мінімальну, роботодавець зобов’язаний сплачувати внесок розміром 22% мінімальної заробітної плати (3200 грн.).

Роботодавцям та громадянам необхідно пам’ятати, що лише офіційно працевлаштований працівник, за якого роботодавцем здійснюється сплата єдиного соціального внеску в розмірі, не меншому за мінімальний, набуває страхового стажу, необхідного для призначення соціальних та пенсійних виплат.

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Про обов'язковість повідомлення органам Пенсійного фонду про працевлаштування пенсіонера

Згідно з абзацом 2 пункту 2.21 розділу ІІПорядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 р. № 22-1 (із змінами), у разі працевлаштування (початку діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування) після призначення пенсії особа повідомляє орган, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, про дату працевлаштування (початок діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування), вид зайнятості (укладення трудового договору, цивільно-правового договору, реєстрація як фізичної особи - підприємця, провадження незалежної професійної діяльності) шляхом подання заяви. Заява може бути подана особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, або надсилається поштовим відправленням.

У заяві про призначення (перерахунок) пенсії є зобов'язання пенсіонера, за яким він має своєчасно повідомити органи, що призначають та виплачують пенсію, про прийняття на роботу, звільнення з роботи, зміни в складі сім'ї, зміну місця проживання та інші обставини, що можуть вплинути на його пенсійне забезпечення. Відповідно до статті 50 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку. Розмір відрахування з пенсії обчислюється з суми, що належить пенсіонерові до виплати.

Таким чином, якщо після працевлаштування пенсіонер не повідомив про це орган Пенсійного фонду за місцем проживання і внаслідок цього утворилась переплата пенсійних сум (в період роботи виплачувалась надбавка на утриманців, проводилась індексація пенсії як непрацюючому пенсіонеру тощо), орган Пенсійного фонду має право прийняти рішення про утримання з пенсії сум переплати.

Людмила Радковська

Начальник відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій №1 у м. Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Завершення фінансування пенсій та грошової допомоги

у вересні 2017 року

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області повідомляє, що відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян, завершено виплату пенсій та грошової допомоги на вересень 2017 року. 

Станом на 25 вересня 2017 року виплату пенсій та грошової допомоги профінансовано в розмірі 125 млн. 968,32 тис.грн., що становить 100,0 % місячної потреби вересня 2017 року. 

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь