A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великогаївська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

кінець серпня

Відбулось чергове заняття в «Школі майбутнього пенсіонера»

30 серпня 2017 року в Тернопільському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Тернопільської області відбулось чергове заняття в рамках проекту “Школа майбутнього пенсіонера”.

Про поняття страхового стажу, залежності розміру страхових внесків до майбутнього розміру пенсії, про розбіжності в записах у трудових книжках, витребуванні уточнюючих довідок, про отримання послуг, які надає сьогодні ВЕБ-портал Пенсійного фонду України присутнім розповіла начальник відділу обслуговування громадян у місті Тернополі Людмила Травіна. У ході спілкування вона ознайомила присутніх з законопроектом про пенсійну реформу та поінформувала як буде здійснюватися осучаснення пенсій.                   

Головне завдання таких занять – це роз'яснення умов виходу на пенсію, правова оцінка документів, трудової книжки, довідок, адже завдяки завчасному зверненню осіб передпенсійного віку до об’єднаного управління можна виявити та усунути недоліки в документах, надіслати запити для отримання документів, яких бракує, ще до настання права на пенсію.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Про «легалізацію заробітної плати» в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості

30 серпня 2017 року перший заступник начальника Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Ніна Якимівна Банзерук взяла участь у спільному семінарі на тему: «Легальна зайнятість» в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості. Семінар проведено з метою інформування безробітних про трудові відносини та важливість отримання легальної заробітної плати.

Питання легальної зайнятості на сьогодні є надзвичайно актуальним. Під час заходу розглянули порядок укладання трудового договору, цивільно-правової угоди, контракту, переваги легальної зайнятості, можливість добровільної участі у загальнообовязковому державному пенсійному страхуванні.

Боротьба з такими явищами, як використання праці незареєстрованих найманих працівників, виплата заробітної плати «в конвертах», або в розмірі нижче законодавчо встановленого мінімуму, не втрачає сьогодні своєї актуальності. Учасники заходу відмітили, що нелегальна зайнятість для працівників – втрата соціальних гарантій, передбачених законодавством.

Також присутнім розповіли про можливості ВЕБ-порталу Пенсійного фонду України, та роздали інформаційні буклети.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Проведена “Пряма телефонна гаряча лінія”

З метою вдосконалення роботи в сфері масової комунікації в Тернопільському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Тернопільської області 29 серпня 2017 року першим заступником начальника об’єднаного управління Ніною Банзерук проведено чергову “пряму телефонну гарячу лінію”.

Громадяни цікавились питаннями пенсійної реформи з жовтня 2017 року, віком виходу на пенсію чоловіків та жінок, залежністю розміру пенсії від тривалості страхового стажу та розміру заробітної плати, отриманням пенсій через установи банку. Під час роботи “гарачої лінії” до управління звернулося 6 осіб.

Юлія Талалай

головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Запрошуємо до “Школи майбутнього пенсіонера”

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області запрошує всіх бажаючих відвідати заняття „Школи майбутнього пенсіонера”.

Спеціалісти управління ознайомлять Вас з основними положеннями Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, зокрема про право на призначення пенсій різних видів, залежність розміру пенсії від тривалості страхового стажу та розміру заробітної плати, з якої сплачено внески. Здійснять попередню правову оцінку пенсійної документації, що дозволить вчасно виявити та усунути недоліки в документах, зібрати необхідні дані до виникнення права на пенсію, що допоможе майбутньому пенсіонеру забезпечити призначення та виплату пенсій у найкоротший термін після досягнення пенсійного віку.

Для здійснення попередньої правової оцінки документів необхідно при собі мати:

–    паспорт;

–    довідку про присвоєння ідентифікаційного номера;

–    трудову книжку, диплом про навчання, військовий квиток, довідки, які підтверджують пільговий характер роботи, свідоцтва про народження дітей (жінкам, які у період до досягнення дитиною 3-річного віку не працювали), строкові договори чи довідки про підтвердження укладення строкових трудових договорів про роботу на Крайній Півночі, спеціальний торговий патент, або свідоцтво про сплату єдиного податку, або патент про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, або довідку про сплату страхових внесків фізичною особою, яка здійснювала підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування до 01.01.2004).

Заняття в нашій школі проходять кожної останньої середи місяця о 16:30 год. 

м. Тернопіль, вул. Кривоноса,10 – відділ обслуговування громадян у Тернопільському районі 

Тернопільське обєднане управління Пенсійного фонду України

Тернопільської області

 

Тільки офіційно працевлаштований працівник набуває страховий стаж, необхідний для призначення пенсії в майбутньому!

Легалізація заробітної плати залишається одним із найактуальніших питань сьогодення, адже чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і змушують найманих робітників працювати на невелику зарплату, а часом і зовсім не декларують оплату їхньої праці.

Погодившись на одержання зарплати у “конверті”, більшість громадян не задумується, що свідомо обкрадають самі себе, бо з цієї зарплати роботодавцем не сплачується страховий (а з 01.01.2011 – єдиний соціальний) внесок та, відповідно, період такої трудової діяльності не зараховується до страхового стажу, а зарплата не враховується при обчисленні пенсії.

Виплачуючи працівникам заробітну плату менше мінімального розміру, роботодавці не лише порушують конституційне право працівників на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом, а й прирікають їх на мізерні пенсії у майбутньому.

Нагадаємо, що з метою захисту конституційних прав найманих працівників на соціальний захист статтею 8 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” передбачено: “У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску”. Тобто, навіть якщо найманий працівник буде оформлений на неповну ставку із заробітною платою менше мінімального розміру, роботодавець зобов’язаний сплатити внески у розмірі 22% з мінімальної заробітної плати (3200 грн.).

Тож, вкотре наголошуємо роботодавцям та громадянам, що тільки офіційно працевлаштований найманий працівник, за якого роботодавцем здійснюється сплата єдиного соціального внеску у розмірі не менше мінімального, набуває страховий стаж, необхідний для призначення соціальних та пенсійних виплат.

Олександра Кулина

Головний спеціаліст сектору

забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь