A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великогаївська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

кінець листопада

Відбуласьпряма телефонна гаряча лінія”

З метою вдосконалення роботи в сфері масової комунікації в Тернопільському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Тернопільської області 30 листопада 2017 року начальник об’єднаного управління Тетяна провела чергову “пряму телефонну гарячу лінію”.

Громадяни, які зателефонували, цікавились питаннями пенсійної реформи з жовтня 2017 року, збільшенням суми пенсійної виплати після перерахунків, віком виходу на пенсію чоловіків та жінок, залежністю розміру пенсії від тривалості страхового стажу та розміру заробітної плати.

Під час роботи “гарачої лінії” до управління звернулося 6 осіб.

Юлія Талалай

головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Відбудеться «пряма телефонна гаряча лінія»

З метою вдосконалення роботи органів Пенсійного фонду України в Тернопільській області в сфері масової комунікації та проведення прямого діалогу з громадянами міста Тернополя та Тернопільського району 30 листопада 2017 року з 11-00 до 13-00 за телефоном (0352) 52-58-98 начальником Тернопільського обєднаного управління Тетяною Григорівною Глух буде проведена «пряма телефонна гаряча лінія».

 

Про важливість легального працевлаштування - безробітним

Перший заступник начальника Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Ніна Банзерук взяла участь у спільному семінарі з тимчасово безробітними, які перебувають на обліку в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості. 

Фахівець Фонду зауважила, що однією з найболючіших проблем сьогодення в нашій державі є нелегальна зайнятість частини населення та виплата заробітної плати «в конверті». Наголосила на важливості отримання легальної заробітної плати і повідомила, що без належного оформлення трудових відносин наймані працівники втрачають право на отримання соціальних гарантій, передбачених законодавством України. Підкреслила, що лише легальні трудові відносини та офіційна заробітна плата спроможні забезпечити гідний розмір пенсійної виплати у майбутньому.

Також Ніна Якимівна запропонувала присутнім зареєструватися на ВЕБ-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України з метою самостійного контролю та перевірки відображення заробітної плати в реєстрі застрахованих осіб.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Запрошуємо до школи «Майбутнього пенсіонера»

В Тернопількому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Тернопільської області працює «Школа майбутнього пенсіонера». Всім громадянам рекомендовано пройти навчання до настання пенсійного віку для отримання роз`яснення від фахівців щодо визначення права на призначення пенсії та ознайомлення з переліком необхідних документів для призначення пенсії. 

Також запрошуємо спеціалістів кадрових служб підприємств та установ міста і району.

Спеціалісти управління нададуть консультації про терміни звернення до Пенсійного фонду, нададуть інформацію щодо здобутого страхового стажу, особливостей підтвердження пільгового стажу та інше. 

Заняття в нашій школі проходять:

  • кожної останньої середи місяця о 16:30 год. за адресою: м. Тернопіль, Майдан Волі,3 – відділ обслуговування громадян у місті Тернополі

  • кожного останнього четверга місяця за адресою: м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса,10 – відділ обслуговування громадян у Тернопільському районі 

Найближчі заняття відбудуться 29.11.2017 та 30.11.2017 р. Чекаємо всіх бажаючих!

Тернопільське обєднане управління Пенсійного фонду України

Тернопільської області

 

Флешмоб «Легальна заробітна плата – Ваш соціальний захист»

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області тісно співпрацює з міськрайонним центром зайнятості. Зокрема, фахівці обєднаного управління беруть активну участь у проведенні інформаційних семінарів, зустрічей та консультацій з тимчасово безробітним населенням, що проводяться на базі центру зайнятості. У ході проведення даних заходів особлива увага приділяється питанню легального працевлаштування громадян.

Учасники семінарів відвідуючи дані заходи стають інформаційно «озброєними» та свідомо розуміють наслідки виплати заробітної плати в «конверті». Прикладом такого розуміння стали організація та проведення Флешмобу на дану тематику.

Учасники акції гаслами «Легальна заробітна плата – Ваш соціальний захист» привернули увагу осіб, котрі у пошуках роботи завітали до центру.

Завданням такої форми роз’яснювальної роботи є формування в населення розуміння, що відмовившись від зарплати “у конверті” сьогодні, завтра кожний громадянин забезпечує собі оплачувану відпустку, оплачувані лікарняні і пенсію. Адже вирішити проблему легалізації заробітної плати можливо тільки спільними зусиллями, які в подальшому дають свої результати.

 

Щомісячне обчислення страхового стажу

Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, якщо сума сплачених за цей місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

У разі якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду України, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою за мінімальний страховий внесок.

Доплати до суми більшої, ніж мінімальний страховий внесок, законодавством не передбачено.

Якщо зазначену доплату не було здійснено, до страхового стажу зараховується період, визначений за кожен місяць сплати страхових внесків за формулою:

ТП = Св : В, де:

ТП – тривалість періоду, що зараховується до страхового стажу та визначається в місяцях;

Св – сума фактично сплачених страхових внесків, сплачених, виходячи з мінімальної заробітної плати, за відповідний місяць;

В – мінімальний страховий внесок за відповідний місяць.

Періоди роботи після призначення пенсії зараховуються до страхового стажу на загальних підставах.

За кожен повний рік стажу роботи (врахованого в одинарному розмірі) на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах, до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Ольга Долішна

начальник відділу з питань

призначення, перерахунку та виплати

пенсій №2 у місті Тернополі

 

Страховий стаж, що дає право на пенсію

Пунктом 3-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначено особливості обчислення страхового стажу для визначення права на призначення пенсії згідно із статтею 26 цього Закону.

Зокрема, для визначення права на призначення пенсії до стажу включаються періоди:

  1. ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку

  • з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року включно, що підтверджуються довідкою про реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності;

  • з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року включно за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від сплаченого розміру (крім випадків від звільнення від сплати єдиного внеску);

  1. проходження військової служби по 31 грудня 2017 року включно;

  2. перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами з 1 січня 2004 року по 30 червня 2013 року включно (після 01.07.2013 період перебування в таких відпустках зараховується до страхового стажу, зокрема для визначення розміру пенсії за даними системи персоніфікованого обліку, оскільки саме з цієї дати вони є застрахованими особами);

  3. перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 1 січня 2004 року до часу запровадження сплати страхових внесків (єдиного внеску) за жінок, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Ольга Долішна

начальник відділу з питань

призначення, перерахунку та виплати

пенсій №2 у місті Тернополі

 

Основою стабільного майбутнього є легалізація заробітної плати

Такі явища, як зарплата «в конвертах» та робота без оформлення трудових відносин, мають глибокі корені й руйнують суспільство зсередини, позбавляючи майбутнього тих, хто отримує неофіційну заробітну плату.

На жаль, на сьогоднішній день відносини між роботодавцями та найманими працівниками нерідко не відповідають нормам чинного законодавства і це не є секретом для більшості громадян. Деякі роботодавці бажаючи скоротити свої “витрати”, видають частині своїх працівників (навіть без їх відома) заробітну плату готівкою, не відображеною в бухгалтерському обліку, де фактично документально працівник оформлений на півставки, або на 0,25-ставки, тобто відображається заробітна плата нижче встановленої Законом мінімальної.

Тому хотілося б звернутися до осіб, які мають намір працевлаштуватися або вже працевлаштовані у приватних підприємців, вимагайте від них укладання з вами трудової угоди! І навіть, коли вам надали таку трудову угоду, запитайте чи зареєстрували вас у Пенсійному фонді та чи перераховують за вас єдиний соціальний внесок. Громадяни, які працюють без укладання трудового договору, позбавляють себе лікарняного, допомоги у разі отримання травми на виробництві, трудового стажу, пенсії, втрачають відпустки. Тим більше, що з 1 січня 2011 року набрав чинності Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” відповідно до якого при офіційно нарахованій роботодавцем заробітній платі, ви стаєте застрахованою особою одразу до чотирьох фондів.

Таким чином, офіційне оформлення працевлаштування є, в першу чергу, гарантією соціального захисту найманих працівників, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу з метою досягнення позитивного результату. Водночас, для роботодавця – це і позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків.

І пам’ятайте, що отримуючи заробітну плату в “конверті” – ви маєте досить забезпечене сьогодення, але ризикуєте своїм майбутнім.

Олександра Кулина

головний спеціаліст сектору

забезпечення наповнення бюджету

 

Веб-портал Пенсійного фонду України

Тернопільське обєднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області повідомляє, що відповідно до Закону УкраїниПро загальнообовязкове державне пенсійне страхуваннявід 09.07.2003 №1058-ІV з 1 січня 2004 року до страхового стажу зараховуються лише ті періоди, упродовж яких особа підлягала загальнообовязковому державному пенсійному та соціальному страхуванню, тобто за які щомісяця сплачені внески у розмірах, не менше мінімального.

Мінімальний страховий внесоксума коштів, що визначається як добуток розміру мінімальної заробітної плати та розміру єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, встановлених законом на місяць, за який нараховується заробітна плата. Мінімальний розмір заробітної плати, встановлений Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” становить 3200 грн.

Приклад обчислення мінімального страхового внеску: 3200 грн (розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2017 р.)х22% (розмір єдиного внеску, визначений в законодавстві з 01.05.2016 р.) = 704 грн.

Страховий стаж вираховують в місяцях, той місяць (або місяці), за які не сплачені внески до Пенсійного фонду, не враховують до страхового стажу. Людина, яка не працює, відповідно не сплачує внески і не набуває страхового стажу. За ці періоди життя в її персональній обліковій картці в системі персоніфікованого обліку дані для обчислення пенсії будуть відсутні.

Сьогодні, сучасні інформаційні технології дозволяють спростити процедуру контролю за сплатою внесків. Треба лише зареєструватися як користувач веб-порталу Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua). Для цього потрібно одного разу звернутись до Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області (відділи обслуговування громадян: Майдан Волі, 3, вул.. М.Кривоноса,10). Процедура триває декілька хвилин. Після заповнення заяви ви отримаєте реєстраційний код. Він необхідний для реєстрації на порталі. Код вводять лише один раз під час реєстрації на сайті пенсійного фонду в пункті «номер заяви». Необхідно вказати свій логін, пароль, адресу електронної пошти і натиснути «зберігти». Також можлива он-лайн реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП).

Відтак, користувачі веб ресурсу можуть скористатись наступними  електронними послугами:

-         отримувати інформацію, накопичену в базах даних персоніфікованого обліку (форму ОК-5). Інформація оновлюється щомісяця із звітів, що надаються до органів Державної фіскальної служби.

-         здійснювати  контроль за даними, що вносяться до системи персоніфікованого обліку та  впливають на  пенсійні права (для працюючих);

 -         отримувати  відомості з власної пенсійної справи (для пенсіонерів) щодо суми призначеної пенсії, з урахуванням усіх встановлених надбавок, виду пенсії, закінчення строку виплати пенсії тощо;

-         подавати заяву – запит на попереднє замовлення паперових документів, а саме: виписки з системи персоніфікованого обліку, виписки з пенсійної справи (для пенсіонерів), виписки про стан розрахунків з ПФУ (для страхувальників);

-         подавати скарги до органів Пенсійного фонду;

-         подавати заяви про призначення пенсії до органів Пенсійного фонду;

-         подавати заяви про перерахунок пенсії у зв’язку з набутим страховим стажем до органів Пенсійного фонду (для пенсіонерів);

- записатися на прийом до органу Пенсійного фонду з можливістю вибору часу, зручного для відвідування Фонду.

Олександра Кулина

Головний спеціаліст сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Завершення фінансування пенсій та грошової допомоги

в листопаді 2017 року

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області повідомляє, що відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян, завершено виплату пенсій та грошової допомоги на листопад 2017 року. 

Станом на 25 листопада 2017 року виплату пенсій та грошової допомоги профінансовано в розмірі 157 млн. 465,58 тис.грн., що становить 100,0 % місячної потреби листопада 2017 року.

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

Безробітним про переваги легальної заробітної плати та ВЕБ-портал Пенсійного фонду України

Фахівці Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області взяли участь у семінарі для безробітних на тему "Переваги легалізації заробітної плати та зайнятості населення".

Спеціалісти об’єднаного управління розповіли присутнім, що лише офіційно нарахована заробітна плата та повною мірою сплачені страхові внески до Пенсійного фонду України сьогодні гарантують формування страхового стажу, який дає право на пенсійне забезпечення в майбутньому. Контролювати формування свого страхового стажу може кожна особа, яка є користувачем веб – порталу Пенсійного фонду України.

Також учасникам заходу працівники Фонду звернули увагу на те, що страховий стаж за повний місяць формується за умови сплати страхових внесків не менше, ніж з мінімального розміру заробітної плати. Сьогодні мінімальний розмір заробітної плати складає 3200 грн, а внесок відповідно – 704 грн.

Головний спеціаліст відділу персоналу та організаційно-інформаційної роботи Юлія Талалай поінформувала слухачів, як стати користувачем веб-порталу ПФУ та за його допомогою контролювати свого роботодавця щодо сплати внесків, отримувати новини про зміни в пенсійному законодавстві та іншу корисну інформацію.

Спеціалісти відповіли на запитання відвідувачів та роздали інформаційно-роз’яснювальні буклети.

 

День Пенсійного фонду у Великогаївській громаді

Фахівці Тернопільського об’єднаного управління провели День Пенсійного фонду України у Великогаївській об’єднаній територіальній громаді. Мета такого заходу – надати можливість жителям села звернутися до спеціалістів Фонду та отримати кваліфіковану відповідь, консультацію або пораду. Здебільшого цей захід був проведений для роз’яснення змін в пенсійному законодавстві, та перерахунку пенсій від 1 жовтня 2017 року.

Найбільше за інформацією зверталися пенсіонери. Зокрема, їх цікавило осучаснення (перерахунок) призначених раніше пенсій, скасування особливого порядку виплати пенсій пенсіонерам, які працюють, визначення розмірів мінімальної пенсії за віком, доплат, надбавок, підвищень, визначених законодавством, виходячи з величини 1452 грн., порядок відновлення виплати пенсій жінкам, які достроково вийшли на пенсію після досягнення пенсійного віку 55 років, нові умови виходу на пенсію залежно від набутого страхового стажу, адже з 1 січня 2018 року встановлюються нові правила виходу на пенсію.

Заступник начальника об’єднаного управління Галина Гумницька надала відповіді також і громадянам не пенсійного віку, їх цікавив насамперед набутий страховий стаж. Таким особам запропоновано стати користувачами електронної послуги – Веб-потралу Пенсійного фонду України.

Кожному учаснику заходу було приділено максимальну увагу та надано умови для якнайшвидшого вирішення питання.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь