A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великогаївська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

кінець грудня

Чергові заняття в «школі майбутнього пенсіонера»

27 та 28 грудня 2017 року начальники відділів обслуговування громадян в місті Тернополі та Тернопільському районі Людмила Травіна та Ольга Гірська провели чергові заняття «школи майбутнього пенсіонера». Основні питання, які розглядалися, це осучаснення пенсій; залежність розміру майбутньої пенсії від страхового стажу та заробітної плати; необхідність отримання легальної заробітної плати; як зараховується страховий стаж при умові отримання заробітної плати у розмірі менше мінімальної заробітної плати.

Також фахівці Фонду розповіла присутнім про Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, за допомогою якого можливо контролювати особисті дані реєстру застрахованих осіб та дистанційно отримувати послуги без звернення до управління Фонду.

В ході зустрічі з присутніми заповнили анкети для реєстрації на Веб-порталі та роздали перелік документів, необхідних для призначення пенсії.

Головне завдання таких занять – це роз'яснення умов виходу на пенсію, правова оцінка документів, трудової книжки, довідок, адже завдяки завчасному зверненню осіб передпенсійного віку до об’єднаного управління можна виявити та усунути недоліки в документах, надіслати запити для отримання документів, яких бракує, ще до настання права на пенсію.

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

Про особливості виплати січневих пенсій у грудні – місцевому телевізійному інформаційно-розважальному каналу м. Тернополя ІНТБ

Пенсію за січень 2018 року почнуть виплачувати ще в грудні теперішнього року. Про це повідомила начальник Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Тетяна Глух місцевому каналу - ІНТБ.

Зазвичай пенсії виплачуються щомісяця у період з 4 по 25 число в установлену дату виплати, яка відома кожному пенсіонеру. З метою забезпечення своєчасної виплати пенсій з урахуванням святкових та вихідних днів у січні 2018 року Урядом прийнято рішення, яким встановлено, що частково пенсію за січень 2018 року буде виплачено у грудні 2017 року, –сказала Тетяна Глух.

За її словами, пенсіонерам, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії з 4 по 13 січня, гроші на рахунок будуть зараховані 26-28 грудня. Пенсіонери, які отримують пенсію через поштові відділення і мають дату виплати з 4 по 8 січня 2018 року включно, пенсія буде виплачуватися в термін до 31 грудня 2017 року.

Пенсіонерам, які з різних причин не зможуть отримати пенсію за січень 2018 року на поштових відділеннях в останні дні грудня цього року, зможуть отримати її починаючи з 5 січня 2018 року.

Для пенсіонерів, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії по 25 січня, або через поштові відділення і мають дату виплати пенсії з 9 по 25 січня, пенсія буде виплачуватись в звичному режимі в установлені дати виплати.

 

Без легальної заробітної плати - пенсії не будеш мати!

Під таким гаслом спеціалісти Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області провели флешмоб в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.

Учасники заходу привертали увагу тимчасово безробітних осіб до негативних наслідків нелегального працевлаштування.

Організатори флешмобу сподіваються, що  проведення таких інформаційно-роз’яснювальних заходів допоможе громадянам захистити право найманих працівників на повноцінні соціальні гарантії, та уникнути ризиків у трудових відносинах з несумлінними роботодавцями.

 

У Тернопільському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Тернопільської області відбулась "пряма телефонна гаряча лінія"

На запитання мешканців міста Тернополя та Тернопільського району впродовж двох годин відповідала начальника об’єднаного управління Тетяна Глух.

Основні питання, які хвилювали громадян, пов’язані із виплатою січневих пенсій у грудні 2017 року.

У ході спілкування, Тетяна Глух роз’яснила, що пенсії за січень виплатять частково, а саме - пенсіонерам, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії з 4 по 13 січня, гроші на рахунок будуть зараховані 26-28 грудня. Пенсіонери, які отримують пенсію через поштові відділення і мають дату виплати з 4 по 8 січня 2018 року включно, пенсія буде виплачуватися в термін до 31 грудня 2017 року.

На «гарячу телефонну лінію» звернулось 7 громадян з пенсійних питань.

Безробітним – про легальну зайнятість

З метою підвищення обізнаності безробітних щодо переваг легальної зайнятості спеціалісти Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області систематично беруть участь в інформаційних семінарах на тему: «Легальна зайнятість» в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості. Учасники чергового семінару, що відбувся днями, обговорили питання щодо легалізації трудових відносин та забезпечення прав застрахованих осіб на ринку праці.

Головний спеціаліст об’єднаного управління Юлія Талалай повідомила присутнім, що використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі багато негативних моментів, які суттєво впливають на майбутнє людини. Так, погоджуючись на нелегальну роботу, найманий працівник власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються пенсія, матеріальна допомога у разі настання безробіття, а також компенсації тимчасової непрацездатності.

Також спеціаліст Фонду наголосила на можливості контролювати сплату внеску роботодавцем за допомогою ВЕБ-порталу Пенсійного фонду України, та роздала інформаційні буклети.

 

Частково пенсію за січень 2018 року буде виплачено у грудні 2017 року

Зазвичай пенсії виплачуються щомісяця у період з 4 по 25 число в установлену дату виплати, яка відома кожному пенсіонеру. Однак, з метою забезпечення своєчасної виплати пенсій з урахуванням святкових та вихідних днів у січні 2018 року, Урядом прийнято рішення, яким встановлено, що частково пенсію за січень 2018 року буде виплачено у грудні 2017 року.

Пенсіонерам, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії з 4 до 13 січня 2018 року, пенсія на їх банківський рахунок буде зарахована у період з 26 по 28 грудня поточного року.

Пенсіонерам, які отримують пенсію через поштові відділення і мають дату виплати пенсії з 4 по 8 січня 2018 року включно, пенсія буде виплачуватися в термін до 31 грудня 2017 року.

Пенсіонерам, які з різних причин не зможуть отримати пенсію за січень 2018 року (в тому числі ті, які не отримали пенсію за грудень 2017) на поштових відділеннях в останні дні грудня цього року, зможуть отримати її починаючи з 5 січня 2018 року.

Для пенсіонерів, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії по 25 січня, або через поштові відділення і мають дату виплати пенсії з 9 по 25 січня, пенсія буде виплачуватись в звичайному режимі в установлені дати виплати.

З усіх питань, пов’язаних з виплатою пенсій, пенсіонери можуть звертатись до Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області, де діє “гаряча” телефонна лінія за номерами (0352) 23-58-39 (для жителів м. Тернополя)

та 53-51-54 (для жителів Тернопільського району);

або відділів обслуговування громадян:

23-53-16 (для жителів м. Тернополя)

53-51-54 (для жителів Тернопільського району)

 

Відбудеться «пряма телефонна гаряча лінія»

З метою вдосконалення роботи органів Пенсійного фонду України в Тернопільській області в сфері масової комунікації та проведення прямого діалогу з громадянами міста Тернополя та Тернопільського району 27 грудня 2017 року з 11-00 до 13-00 за телефоном (0352) 52-58-98 начальником Тернопільського об’єднаного управління Тетяною Григорівною Глух буде проведена «пряма телефонна гаряча лінія».

Розмір допомоги на поховання, передбачений статтею 61 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»

Відповідно до статті 61 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – Закон) в разі смерті пенсіонера членам його сім’ї або особі, яка здійснила його поховання, виплачується для цього допомога в розмірі тримісячної пенсії, але не менше п’ятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При визначенні розміру допомоги на поховання у разі смерті одержувача пенсії, призначеної відповідно до Закону, застосовуються розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначені статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801, а саме: з 01.01.2017 – 1600 грн., з 01.05.2017 – 1684 грн., з 01.12.2017 – 1762 грн.

Таким чином, мінімальний розмір допомоги на поховання відповідно до статті 61 Закону становить:


з 01.01.2017 – 8000,00 грн. (1600,00 х 5);
з 01.05.2017 – 8420,00 грн. (1684,00 х 5);
з 01.12.2017 – 8810,00 грн. (1762,00 х 5).

Про збільшення з 01.12.2017 розміру надбавки до пенсії, передбаченої Законом України «Про донорство крові та її компонентів».

Відповідно до статті 10 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» почесні донори України мають право, зокрема, на отримання надбавки до пенсії у розмірі 10 відсотків від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.
Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 грудня 2017 року розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць становить 1700 грн.

Таким чином, розмір надбавки, передбаченої Законом України «Про донорство крові та її компонентів», до пенсій, призначених за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, які мають право на пенсію за цим Законом, з 1 грудня 2017 року становить 170,00 грн. (1700,00 грн. х 10 %).

Людмила Радковська

Начальник відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій №1 у м. Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Флешмоб «Працюй легально!»

З метою привернення уваги громадськості до проблем неофіційного працевлаштування та інформування населення щодо економічних та соціальних переваг отримання легальних доходів спеціалісти Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області проводять ряд заходів.

Черговий флешмоб щодо переваг легальної зайнятості фахівці Фонду провели у відділені поштового зв’язку №1 у місті Тернополі.

Учасники заходу переконували присутніх про важливість офіційного оформлення трудових відносин і рекомендували реєструватись на ВЕБ-порталі електронних послуг ПФУ, де можна самостійно контролювати сплату роботодавцем страхових внесків.

Проведені заходи, безперечно, мають позитивний результат, оскільки Пенсійний фонд надає можливість кожному громадянину здійснювати постійний контроль за даними, що впливають на його соціальні права. Дане питання є досить актуальним сьогодні, адже отримуючи заробітну плату «в конверті», працівники втрачають соціальні гарантії та позбавляють себе гідної пенсії в майбутньому.

Під час флешмобу працівники об’єднаного управління також розповсюджували інформаційні буклети та листівки.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України: швидко, зручно, корисно 

З 1 жовтня 2012 року працює веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, за допомогою якого пенсіонери, фізичні особи отримують в режимі он-лайн доступ до інформації в пенсійній сфері.

Так, кожна застрахована особа, попередньо зареєструвавшись у базі даних веб-порталу, може щомісяця отримувати на свою електронну адресу виписку із системи персоніфікованого обліку. Там буде перелік страхувальників, які подавали щодо неї відомості в систему персоніфікації, вказано суму заробітку, з якої сплачено страхові внески, кількість днів для стажу, будуть відмітки про сплату пенсійного (єдиного) внеску; відомості про спеціальний (пільговий) стаж.

Маючи на руках такі дані, працівник може легко контролювати, як його роботодавець сплачує за нього єдиний внесок, і в разі потреби звернутися до нього з претензіями. Пенсіонери ж зможуть регулярно діставати відомості з власної пенсійної справи. Там буде вказано вид та суму призначеної пенсії, з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством; назву закону, згідно з яким призначено пенсію, тощо. Уся індивідуальна інформація, зокрема і персональні дані, що містяться в Держреєстрі, є конфіденційними і не підлягать розголошенню. 

Підписуючи заяву про реєстрацію в системі надання електронних послуг, громадянин тим самим дає згоду на отримання такої інформації засобами веб-порталу відповідно до Закону України «Про захист персональних даних». Вся інформація, яку діставатиме заявник, надходитиме знеособлено – без зазначення прізвища, імені, по батькові, реєстраційного номера облікової картки платника податків – фізичної особи або серії та номера паспорта. Цю інформацію не можна роздрукувати чи скопіювати. Тобто стороння людина не зможе скористатися даними, які отримуватиме заявник.

Крім того, на порталі багато довідкової інформації: від текстів законодавчих актів до графіку прийому керівництва Пенсійного фонду й адрес управлінь ПФУ в областях. Громадяни й застраховані особи зможуть довідатися, наприклад, про умови, порядок призначення, перерахунку та виплати пенсій,про порядок одержання та використання свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо. Також наведено зразки бланків, заяв, документів, які можна буде роздрукувати й уже заповненими принести до управління ПФУ. Також кожен зареєстрований користувач зможе через портал подати запит до управління ПФУ для підготовки йому довідок, інших документів у паперовому вигляді, записатися на прийом до керівника чи відповідальної особи управління Фонду тощо.

Для реєстрації на веб-порталі необхідно прийти до управління Пенсійного фонду, за місцем свого проживання, та оформити заяву. При собі треба мати паспорт та ідентифікаційний код. Після чого видається розписка про одержання заяви та реєстраційний код, який потрібний для реєстрації на веб-порталі.

Зайшовши на веб-портал ПФУ за адресою: portal.pfu.gov.ua, вибравши пункт меню «Реєстрація на порталі», потрібно заповнити реєстраційну форму, вибравши логін і пароль. Далі на електронну адресу надійде лист, потрібний для підтвердження реєстрації. Після підтвердження, з веб-порталу, надходить повідомлення про успішне закінчення реєстрації.

Людмила Травіна

Начальник відділу обслуговування громадян у місті Тернополі

ТО УПФУ Тернопільській області

 

Автоматичний перерахунок працюючому пенсіонеру

Частиною четвертою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» №1058 визначено порядок здійснення перерахунку пенсії, якщо особа після призначення (перерахунку) пенсії продовжує працювати. Раніше кожні два роки пенсіонери могли звертатися до територіальних управлінь Фонду із заявою про перерахунок.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» №2148-УІІІ (далі – Закон 2148) у цей порядок було внесено зміну, яка передбачає, що органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи здійснюють перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на здійснення перерахунку. При цьому обираються найбільш вигідні умови перерахунку: лише з урахуванням страхового стажу чи з урахуванням страхового стажу і заробітку. Порядок такого перерахунку пенсії встановлює правління Пенсійного фонду за погодженням із центральними органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Як і раніше, такий перерахунок не здійснюють пенсіонерам, які отримують пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення», і які не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону 1058. Після досягнення пенсійного віку перерахунок здійснюється за загальними правилами незалежно від виду призначеної пенсії.

Галина Гумницька

Заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області

 

«День відкритих дверей»

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області щоденно приймає більше сотні громадян, які звертаються до установи з актуальних для них питань. Але для більш детального ознайомлення з роботою об’єднаного управління запроваджено проведення «Днів відкритих дверей», коли кожен охочий має можливість прийти до будь-якого відділу та отримати кваліфіковану відповідь, роз’яснення або пораду від спеціаліста.

Провела такий черговий захід начальник відділу обслуговування громадян у місті Тернополі Людмила Травіна.

На зустріч запросили приватних підприємців та керівників підприємств, яким були роз’яснені вимоги чинного законодавства про працю, наголошено на необхідність оформлення трудових відносин з найманими працівниками та роз’яснено чинне пенсійне законодавство. Присутнім звернули увагу, що виплата заробітної плати нижче встановленого державою мінімального рівня та виплати «у конвертах» без сплати єдиного внеску позбавляють людей права на забезпечену старість, забезпечення у разі інвалідності та є грубим порушенням конституційних норм.

Громадяни з зацікавленістю ознайомились із сучасними інформаційними технологіями, які впроваджуються в Пенсійному фонді, реєстрацією та зручним користуванням Веб-порталом ПФУ.

З метою підвищення грамотності та обізнаності громадян з пенсійних питань, фахівці Фонду запропонували відвідувачам ознайомитись з відомчими виданнями – щотижневою газетою «Пенсійний кур’єр» та щомісячним журналом «Вісник Пенсійного фонду України», з яких завжди можна отримати актуальну інформацію щодо новин та змін у пенсійному законодавстві.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Завершення фінансування пенсій та грошової допомоги

в грудні 2017 року

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області повідомляє, що відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян, завершено виплату пенсій та грошової допомоги на грудень 2017 року. 

Станом на 25 грудня 2017 року виплату пенсій та грошової допомоги профінансовано в розмірі 158 млн. 738,62 тис.грн. що становить 100,0 % місячної потреби грудня 2017 року.

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

Запрошуємо до школи «Майбутнього пенсіонера»

В Тернопількому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Тернопільської області працює «Школа майбутнього пенсіонера». Всім громадянам рекомендовано пройти навчання до настання пенсійного віку для отримання роз`яснення від фахівців щодо визначення права на призначення пенсії та ознайомлення з переліком необхідних документів для призначення пенсії. 

Також запрошуємо спеціалістів кадрових служб підприємств та установ міста і району.

Спеціалісти управління нададуть консультації про терміни звернення до Пенсійного фонду, інформацію щодо здобутого страхового стажу, особливостей підтвердження пільгового стажу та інше. 

Заняття в нашій школі проходять:

  • кожної останньої середи місяця о 16:30 год. за адресою: м. Тернопіль, Майдан Волі,3 – відділ обслуговування громадян у місті Тернополі

  • кожного останнього четверга місяця за адресою: м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса,10 – відділ обслуговування громадян у Тернопільському районі 

 

Найближчі заняття відбудуться 27.12.2017 та 28.12.2017 р. Чекаємо всіх бажаючих!

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України

Тернопільської області


Зустріч із літніми людьми під час акції «Єднання поколінь»

Вже традиційними стали зустрічі літніх людей у Центрі дозвілля та молодіжних ініціатив імені Довженка, який відкрили за сприянням Тернопільської міської ради до Міжнародного дня людей похилого віку. З нагоди Дня Святого Миколая до пенсіонерів завітав очільник міста Тернополя Сергій Надал, заступник міського голови Леонід Бицюра та начальник Тернопільського об’єднаного управління пенсійного фонду України Тернопільської області Тетяна Глух.

«Старше покоління не завжди потребує матеріальних подарунків, інколи їм не вистачає уваги, тепла і спілкування, і даний проект дає людям таку можливість» – зазначив міський голова, привітав присутніх із святом святого Миколая та вручив подарунки.

У свою чергу начальник об’єднаного управління Тетяна Глух заявила, що в місті проживає більше 50 тисяч пенсіонерів, і такий центр дозвілля, дасть змогу літнім людям які потребують уваги проводити час із користю та задоволенням.

Сюрпризом для учасників заходу став Кирило Богданюк. Цей студент юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету має неабиякий талант - за допомогою праски та воскових олівців хлопець творить дива. Мальовничі картини, які виникають в процесі, зачаровують своєю індивідуальністю та красою. Тетяна Григорівна вручила невеличкий подарунок Кирилу від працівників Фонду, та подякувала за картину, яку художник подарував управлінню з нагоди Дня соціального працівника.

Неймовірний пейзаж, який з'явився за лічені хвилини Кирило подарував меру міста. Присутніх настільки вразила техніка виконання картин, що багато пенсіонерів взяли участь у майстер-класі.

 

Легальна зайнятість - впевненість у завтрашньому дні!

 

У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся черговий семінар на тему «Легальна зайнятість», який проводиться з метою підвищення обізнаності населення про всі негативні наслідки неофіційного працевлаштування.

У семінарі взяла участь начальник об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Тетяна Глух яка відзначила, що питання легалізації трудових відносин на сьогодні є надзвичайно актуальним, адже існує чимало випадків, коли роботодавці уникають легального використання робочої сили, та не укладають передбачені законодавством трудові договори, та закликала всіх учасників бути відповідальними та добросовісними перед собою, суспільством та державою.

Щоб перевірити інформацію про сплату роботодавцями єдиного внеску, а також відомості про спеціальний (пільговий) стаж, можна зареєструвавшись на ВЕБ-порталі, про це розповіли присутнім та роздали інформаційні буклети.

Марта Мацик

головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області


 

Флешмоб «Думай про майбутнє – працюй легально!»

Спеціалісти Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області провели флешмоб «Думай про майбутнє – працюй легально!» на бульварі Тараса Шевченка в центрі міста.

Мета заходу - привернути увагу жителів міста до проблем нелегального працевлаштування та виплати неофіційної заробітної плати. В ході флешмобу спеціалісти Фонду роз’яснили небайдужим перехожим, що одержуючи заробітну плату «в конверті», працівник позбавляє себе гідної пенсії в майбутньому і соціальних гарантій.

Також учасники заходу роздали тематичні інформаційні буклети щодо легалізації заробітної плати та можливості контролю за нарахованою зарплатою за допомогою ВЕБ - порталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь