A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великогаївська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

кінець червня

Розпочалася виплата пенсій за поточний місяць

Четвертого липня, відповідно до законодавства, розпочалася виплата пенсій за поточний місяць, яка триватиме по 25 липня включно. Потреба коштів на липень 2017 року на виплату пенсій та соціальних допомог пенсіонерам становить 125 млн. 058,46 тис.грн.

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

[email protected]mail.gov.ua

ОГОЛОШЕННЯ

 

Відповідно до графіку виїзного прийому громадян начальником Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області у Великогаївській об’єднаній територіальній громаді на ІІІ квартал 2017

 

14 липня 2017 року  з 10:00 год. до 13:00 год. начальником об’єднаного управління Тетяною Григорівною Глух проводитиметься   виїзний прийом громадян з питань пенсійного забезпечення

 

Назва ради

Адреса

Телефон

Голова

Великогаївська об’єднана територіальна громада

47722

 с. Великі Гаї

вул. Галицька,47

49-00-98

49-02-98

49-03-98

49-03-72

Кохман Олег Андрійович

 

Адміністрація Тернопільського об’єднаного управління  ПФУ Тернопільської області

Про проведення прямої телефонної «гарячої» лінії начальником Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

27 червня 2017 року з 10-00 год. до 13-00 год.

за тел.. (0352) 52 58 98

відбудеться пряма телефонна «гаряча» лінія

начальника Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

Глух Тетяни Григорівни


 

Флешмоб за легальну зайнятість в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості

Флешмоб «Без легальної заробітної плати - пенсії не будеш мати» організували працівники Тернопільського об’єднаного управління Тернопільської області разом із працівниками Тернопільського міськрайонного центру зайнятості

Метою акції було донести до громадян інформацію про важливість сплати страхових внесків до Пенсійного фонду. Учасники флешмобу звернули увагу людей на переваги легального працевлаштування та ризики нелегальної зайнятості. Під час проведення заходу громадянам роз’яснювали, що заробітна плата «в конвертах» означає відсутність належного пенсійного забезпечення в майбутньому. Також люди отримали буклети про легалізацію праці та оновлений веб-портал електронних послуг.

Проведення флешмобів є ефективним методом привернення уваги громадськості до проблеми легалізації зайнятості. Цей метод інформаційно-роз’яснювальної роботи дозволяє продемонструвати ставлення до проблеми нелегального працевлаштування та в доступній формі поінформувати людей про недоліки отримання заробітної плати «в конвертах».

Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Спільний семінар для безробітних

21 червня представники Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області разом із спеціалістами Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели спільний семінар для безробітних громадян. Такий захід відбувається в рамках активної співпраці з соціальними партнерами.

Начальник об’єднаного управління Тетяна Глух ознайомила учасників семінару зі змінами в пенсійному законодавстві, а також з переліком документів, необхідних для призначення пенсії.

Особливу увагу було зосереджено на питанні легалізації заробітної плати та зайнятості населення. "Коли працівник отримує зарплату в «конверті» і роботодавець не сплачує за такого працівника єдиний внесок, то цей період не буде врахований до страхового стажу найманого працівника та, відповідно, не враховуватиметься при визначенні розміру пенсії, через що пенсія буде меншою, ніж могла б бути" – повідомила Тетяна Глух.

Крім того, присутнім роз’яснили, що на сьогодні можна "контролювати" те, як роботодавець сплачує за працівника єдиний внесок. Для цього достатньо зареєструватися на Веб-порталі ПФУ, де в своєму «особистому кабінеті» застрахована особа має змогу щомісяця бачити дані з системи персоніфікованого обліку.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Запрошуємо до школи «Майбутнього пенсіонера»

В приміщенні Тернопілького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області працює «Школа майбутнього пенсіонера». Всім громадянам рекомендовано пройти навчання до настання пенсійного віку для отримання роз`яснення від фахівців щодо визначення права на призначення пенсії та ознайомлення з переліком необхідних документів для призначення пенсії. 

Також запрошуємо спеціалістів кадрових служб підприємств та установ міста і району.

Спеціалісти управління нададуть консультації про терміни звернення до Пенсійного фонду, нададуть інформацію щодо здобутого страхового стажу, особливостей підтвердження пільгового стажу та інше. 

Заняття в нашій школі проходять кожної останньої середи місяця о 16:30 год. 

Найближче заняття відбудеться 21.06.2017 року. Чекаємо всіх бажаючих за адресою: м. Тернопіль, Майдан Волі,3 – відділ обслуговування громадян у місті Тернополі

м. Тернопіль, вул.. Кривоноса,10 – відділ обслуговування громадян у Тернопільському районі 

Тернопільське обєднане управління Пенсійного фонду України

Тернопільської області

 

Призначення разової грошової допомоги при виході на пенсію за віком

Починаючи з жовтня 2011 року Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" передбачено виплату грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, в розмірі десяти місячних пенсій станом на день її призначення працівникам, які працюють в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років відповідно до пунктів "е", "є" та "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", що передбачені переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 р. N 909 "Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років"

- працівники освіти, зокрема, вчителі шкіл, вихователі дошкільних навчальних закладів, викладачі та майстри виробничого навчання училищ, коледжів і технікумів, а також директори, їх заступники та завідуючі таких закладів освіти;

- лікарі, медичні сестри та фельдшери медичних закладів;

- майстри спорту, які перебували у складі збірних команд України;

- артисти театрально-концертних закладів.

 Грошова допомога надається при виконанні наступних умов:

- якщо пенсія за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" призначається після 1 жовтня 2011 року;

- якщо на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 зазначеного Закону, особа працювала в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право не пенсію за вислугу років;

- якщо страховий стаж на зазначених вище посадах становить 35 років для чоловіків, 30 років для жінок;

- якщо до цього особа не отримувала будь-яку пенсію.

Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1191, а також відповідними переліками посад і закладів.

Для визначення розміру грошової допомоги враховується місячний розмір пенсії за віком, обчислений відповідно до статей 27 і 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", станом на день її призначення.

Отже, грошова допомога працівникам освіти, охорони здоров'я і соціального захисту, а також спортсменам і артистам призначатиметься при дотриманні всіх умов, які визначають право на виплату такої допомоги. У випадку, якщо на день досягнення пенсійного віку особа не працюватиме на відповідній посаді, або в разі відсутності необхідного спеціального стажу на день призначення пенсії за віком чи якщо раніше призначалась пенсія, наприклад, за вислугу років, то право на отримання грошової допомоги така особа не матиме.

Для визначення права на грошову допомогу громадяни можуть звертатись до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання завчасно, до досягнення пенсійного віку. Спеціалісти пенсійної служби на підставі трудової книжки попередньо розрахують наявний спеціальний стаж, повідомлять про перелік документів, необхідних для призначення пенсії за віком та визначення права на виплату грошової допомоги. В разі необхідності, пенсійна установа надасть допомогу у витребуванні документів, яких не вистачає для призначення пенсії та грошової допомоги, зокрема, за періоди роботи в інших місцевостях.

Ольга Долішна

Начальник відділу з питань призначення, перерахунку і виплати пенсій №2 у м. Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Найактуальніші питання, з якими звертаються громадяни до Пенсійного фонду

- Хто має право на призначення пенсії в 2017 році?

У 2017 році право на пенсійне забезпечення мають жінки, які народилися в період з 01.04.1959 по 30.09.1959 року. Право на пенсію за віком такі жінки набудуть по досягненню 58-річного віку та за наявності страхового стажу не менше 15 років. Також право на пенсію за віком матимуть чоловіки по досягненню 60 років та страхового стажу не менше 15 років.

- Чи буде зарахований до стажу період перебування жінки у відпустці по догляду за дитиною?

Так, період догляду за дитиною (до досягнення нею 3-річного віку ) до 2003 року в стаж зараховується на підставі свідоцтва про народження дитини, з 01.01.2004 р. по 31.12.2004 р., для непрацюючої матері, за наявності довідки з управління праці про отримання догляду за дитиною до 3-х років. Починаючи з 1 січня 2005 року час догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховується до страхового стажу за умови отримання відповідної допомоги (за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку).

- Чи передбачається достроковий вихід на пенсію багатодітним матерям та матерям інвалідів з дитинства?

Згідно п.3 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, та матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років і за наявності не менше 15 років страхового стажу.

Право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах мають жінки:

- які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей до 14- річного віку (зокрема всиновлених ), незалежно від віку і трудового стажу в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України;

- за виконання певних умов щодо стажу та віку можуть скористатися жінки, що мають пільговий стаж за списками №1 чи №2 (трактористки, доярки-свинарки на підприємствах сільського господарства, текстильниці).

  • Право на пенсію за вислугу років мають:

Згідно статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991р. №1788-XII (із змінами, внесеними згідно з Законом України №911-VIII від 24.12.2015р.), право на пенсію за вислугу років мають, зокрема, працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення після досягнення ними такого віку:

50 років - які народились в період з 1 січня 1966 року по 30 червня 1966 року;

50 років 6 місяців - які народились в період з 1 липня 1966 року по 31 грудня 1966 року.

51 рік - які народилися з 1 січня 1967 року по 30 червня 1967 року;

51 рік 6 місяців - які народилися з 1 липня 1967 року по 31 грудня 1967 року;

52 роки - які народилися з 1 січня 1968 року по 30 червня 1968 року;

52 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1968 року по 31 грудня 1968 року;

53 роки - які народилися з 1 січня 1969 року по 30 червня 1969 року;

53 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1969 року;

54 роки - які народилися з 1 січня 1970 року по 30 червня 1970 року;

54 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1970 року;

55 років - які народилися з 1 січня 1971 року.

Звертаємо увагу, що за умови звернення за такою пенсією необхідний стаж за вислугою років складає не менше 26 років 6 місяців та:

з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців;

з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років;

з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців;

з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років;

з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців;

з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років;

з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців;

з 1 квітня 2024 року або після цієї дати - не менше 30 років;

  • Мінімальна пенсія і доплата за понаднормовий стаж:

Відповідно до діючого законодавства, якщо пенсіонер має повний страховий стаж, то розмір пенсії не повинен бути нижчим рівня прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб.

Повний страховий стаж – це 20 років для жінок та 25 років для чоловіків, якщо пенсію їм призначено до 01 жовтня 2011 року; 30 років для жінок та 35 для чоловіків, якщо пенсію призначено після 01 жовтня 2011 року.

Якщо особа має більше страхового стажу, до її пенсії встановлюється доплата за понаднормовий стаж.

При цьому мінімальний розмір пенсії за віком та доплату за понаднормовий стаж визначають з урахуванням прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність. Прожитковий мінімум підвищився з 1247 грн. до 1312 грн., тому з травня ці пенсії перераховано.

Слід зауважити, що такий перерахунок стосується тільки непрацюючих пенсіонерів, для працюючих пенсіонерів такий перерахунок не передбачено..

  • Виплата пенсії працюючим пенсіонерам:

Працюючим пенсіонерам пенсія виплачуються в розмірі 85% призначеної пенсії, але не менш як 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, станом на теперішній час це 1968 грн.(1312*150/100).

Слід зазначити, що особам, які працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", призначені пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються.

Це обмеження не стосується інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Галина Гумницька

Заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Легалізація виплати заробітної плати та зайнятості населення

Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.

Проте деякі роботодавці ігнорують зазначені конституційні норми і змушують робітників працювати без оформлення трудових відносин, видають працівникам зарплату готівкою «у конвертах». У цьому випадку йдеться про «тіньові» заробітки, з яких не утримуються податки та не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду.

Працівник, який погоджується на таке працевлаштування, виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.

Згода отримувати зарплату «у конвертах» позбавляє соціального захисту. Адже пенсію у майбутньому нараховується тільки з офіційної заробітної плати.

При зверненні громадян до Пенсійного фонду з питань оформлення пенсій часто виникають питання щодо обчислення страхового стажу. Інколи виявляються факти незарахування деяких періодів до страхового стажу. На сьогодні вже не використовується поняття  — безперервний стаж, чинним є лише визначення – страховий стаж.

Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України (а з 01.01.2011 року – єдиний соціальний внесок відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»), то такий місяць повністю зараховується в страховий стаж і заробітна плата за цей місяць враховується при обчисленні пенсії.

Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, менше мінімального рівня, страховий стаж становить неповний місяць і розраховується пропорційно нарахованої заробітної плати.

Розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2017 р. становить 3 200 грн., отже і розмір мінімального страхового внеску 3 200 грн.*22%= 704,0 грн., якщо така (або більша, з більшої суми заробітної плати) сума внеску за місяць підприємством сплачена за кожного працюючого в повному обсязі, то до страхового стажу працівникам також  зараховано повний місяць.

З метою захисту конституційних прав найманих працівників на соціальний захист з 01.01.2015 набули чинності зміни в законодавстві. Зокрема, доповнено частину п’яту статті 8 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в редакції Закону України від 28.12.2014 №77-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці”, абзацом такого змісту: «У разі якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника». Тобто, навіть якщо найманий працівник буде оформлений на неповну ставку із заробітною платою менше мінімального розміру, роботодавець повинен сплатити внески з мінімальної заробітної плати, відповідно, страховий стаж такому працівнику зарахується в повному обсязі.

За порушення законодавства про працю, у тому числі і нелегальної зайнятості статтею 265 КЗпП України передбачено відповідальність юридичних та фізичних  осіб — підприємців, які використовують найману працю у вигляді штрафу.

На сьогоднішній день, зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України, кожна застрахована особа має можливість контролювати свою зарплату та майбутню пенсію, перевіряти факт сплати внесків та суму, з якої вони перераховуються.

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

 

До уваги фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку!

 

З 1 січня 2017 року фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплатити єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску. Відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить 704 гри. на місяць (3200 грн. х 22 відсотки). Отже, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісяця.

Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплати за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн.

У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір.

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Веб-портал Пенсійного фонду України

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області повідомляє, що відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 №1058-ІV з 1 січня 2004 року до страхового стажу зараховуються лише ті періоди, упродовж яких особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному та соціальному страхуванню, тобто за які щомісяця сплачені внески у розмірах, не менше мінімального.

Мінімальний страховий внесок — сума коштів, що визначається як добуток розміру мінімальної заробітної плати та розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, встановлених законом на місяць, за який нараховується заробітна плата. Мінімальний розмір заробітної плати, встановлений Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” становить 3200 грн.

Приклад обчислення мінімального страхового внеску: 3200 грн (розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2017 р.)х22% (розмір єдиного внеску, визначений в законодавстві з 01.05.2016 р.) = 704 грн.

Страховий стаж вираховують в місяцях, той місяць (або місяці), за які не сплачені внески до Пенсійного фонду, не враховують до страхового стажу. Людина, яка не працює, відповідно не сплачує внески і не набуває страхового стажу. За ці періоди життя в її персональній обліковій картці в системі персоніфікованого обліку дані для обчислення пенсії будуть відсутні.

Сьогодні, сучасні інформаційні технології дозволяють спростити процедуру контролю за сплатою внесків. Потрібно лише зареєструватися як користувач веб-порталу Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua). Для цього потрібно одного разу звернутись до Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області (Майдан Волі,3; вул..М.Кривоноса, 10).Процедура триває декілька хвилин. Після заповнення заяви Ви отримаєте реєстраційний код. Він необхідний для реєстрації на порталі. Необхідно вказати свій логін, пароль, адресу електронної пошти і натиснути «зберігти». Також можлива он-лайн реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП).

Відтак, користувачі веб-сервісу можуть скористатись наступними  електронними послугами:

-         отримувати інформацію, накопичену в базах даних персоніфікованого обліку (форму ОК-5).

-         здійснювати  контроль за даними, що вносяться до системи персоніфікованого обліку та  впливають на  пенсійні права (для працюючих);

 -         отримувати  відомості з власної пенсійної справи (для пенсіонерів) щодо суми призначеної пенсії, з урахуванням усіх встановлених надбавок, виду пенсії, закінчення строку виплати пенсії тощо;

-         подавати заяву – запит на попереднє замовлення паперових документів, а саме: виписки з системи персоніфікованого обліку, виписки з пенсійної справи (для пенсіонерів), виписки про стан розрахунків з ПФУ (для страхувальників);

-         подавати скарги до органів Пенсійного фонду;

-         подавати заяви про перерахунок пенсії у зв’язку з набутим страховим стажем до органів Пенсійного фонду (для пенсіонерів);

-         записатися на прийом до органу Пенсійного фонду з можливістю вибору часу, зручного для відвідування Фонду.

Портал працює з дотриманням вимог до захисту персональних даних.

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Розпорядок роботи

відділів обслуговування громадян

за принципом “Єдиного  вікна”

адреса: 46001, м. Тернопіль, Майдан Волі, 3

вул..Кривоноса, 10

Понеділок – четвер

з 8.00. до 17.15

 

Обідня перерва

з13.00 до 14.00

 

Прийом громадян

з 08.00. до 13.00

 

з 14.00. до 16.45

П’ятниця

з 8.00. до 16.00

 

Обідня перерва

з13.00 до 14.00

 

Прийом громадян

з 08.00. до 13.00

 

з 14.00. до 15.30

Субота, неділя

Вихідні дні

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь